Προς το περιεχόμενο

emulators psx


raiden23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρεμήστε λίγο βρε παιδιά!

Λοιπόν ρίξτε μια ματιά εδώ! :wink: Μακράν ο καλύτερος εξομοιωτής για παιχνίδια psx στον υπολογιστή! :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dn 8a diafwnisw me tin maria .. padws autos me to kalutero compatibility einai autos edw kai dn 8elei kai plugins bios klp ...

 

http://www.freewebs.com/kenzone/VGSinstall.rar

 

 

 

κατά τη γνώμη σου πιο απο τα 2 emulators είναι πιο εύκολο στη χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ePSXe είναι το καλύτερο και συμβατό με τα XP. Είναι λίγο μπελαλίδικες οι ρυθμίσεις, αλλα αξίζει να ασχοληθείς με αυτό! Το Virtual Game Station αν και κυκλοφορεί με patch για τα ΧΡ, τις περισσότερες φορές δεν λειτουργεί. Για παράδειγμα στο δικό μου σύστημα δεν το αναγνωρίζει καν! Να σημειώσω ότι το ePSXe δεν εγκαθίστατε στα προγράμματα όπως το Virtual Game Station. Απλά το ανοίγεις κάνεις τις ρυθμίσεις και παίζεις και από δισκάκια και από iso, παιχνίδια! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι οτί το ePSXe θέλει να βρεις plugins,bios...τα έχω δοκιμάσει και τα 2 και δεν παίζει κανένα...

 

Ορίστε εδώ, είναι όλα τα plugins μαζεμένα. Στη σελίδα που δίνω πιο πάνω υπάρχουν στην δεξιά στήλη! Κάνε παιχνίδι με τις ρυθμίσεις. Μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά. Τοποθέτησέ τις μέσω του wizard που έχει και κάνε κλικ πάντα στο τεστ. Αν δεις ότι δεν έχεις ήχο, ή ότι το παιχνίδι τρέχει γρήγορα, άλλαξε το plugin μέσω του wizard! Αν πάλι τίποτε δεν γίνεται... εδώ είμαστε! Το ePSXe πάντα δουλεύει και με σχεδόν όλα τα παιχνίδια! Μην απογοητεύεσαι... Εγώ ασχολούμαι με αυτό πάνω από χρόνο και είμαι υπερ-ευχαριστημένη! :wink: :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ...χωρίς να είμαι σίγουρος για τους κανόνες το forum του insomnia, νομίζω Μαράκι πως πρέπει να κάνεις edit το post σου, αφού αμφιβάλλω αν επιτρέπεται να δίνεις link για bios κονσόλας...

 

Όχι τίποτα άλλο, μην έχεις και προβλήματα μέρες που'ναι...

 

Πάντως, συμφωνώ πως ο ePSXe είναι με διαφορά ο κορυφαίος εξομοιωτής για PlayStation, αν φυσικά δε βαριέσαι να μπεις στον κόπο να κάνεις τις μικρές ρυθμίσεις που απαιτεί. Λογικό είναι να μη βρίσκεται στα επίπεδα που βρίσκονται οι εξομοιωτές παλαιότερων μηχανημάτων (8-16bit), όμως θα σου τρέχει σχεδόν άψογα τα περισσότερα παιχνίδια, ακόμα και σε όχι τόσο ισχυρούς υπολογιστές... Προσωπική μου άποψη, είναι να μην μπεις καν στον κόπο να δοκιμάσεις το VGS...

 

Υ.Γ: γιατί δεν του το στέλνεις το link με ΡΜ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Olorin, ευχαριστώ για την καλή σου πρόθεση. Όμως αφού το ePSXe και τα plugins του διατίθονται δωρεάν, γιατί το bios να είναι παράνομο;

 

Έγινε η σχετική διόρθωση! :wink: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to vgs dn 8elei egatastasi .... egw tou exw kanei installer .. kai einai polu pio sumvatos ... ton anagnwrizoun ola mou ta pc (4) kai to kalo einai oti ta grafika tou einai idia me tou ps kai etsi exei poly mikres apitiseis .. ton epsxe ton xrisimopoiw edw kai kairo alla me apogoiteuei pou polles fores (paroti ananewnw ta plugins suxnotata) ixos dn paizei se merika video .. i psilokollimata se kapia grafika .. (dn adexw ti fatsa tou squall apo to ffviii) ... oti 8elete diale3te ...

 

 

kai maria nai .. to bios 8ewreitai warez kai dn exei kamia sxesi me ta plugins pou ta eftia3an kapoioi coders gia tin plaka tous .. einai arxeio apo pragmatiko psone me copyright apo ti sony .. dld osoi xrisimopoioun ousiastika ton epsxe xwris na exoun valei to bios tis dikias tous consolas pou nomima katexoun einai paranomoi ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφέρνεις και δεν το εγκαθιστάς; Αφού θέλει κανονική απεγκατάσταση απ'την προσθαφαίρεση... Τέλος πάντων! Δυστυχώς παρά τις προσπάθειες μου στο παρελθόν δεν κατάφερα να παίξω παίχνιδι με το vgs! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω πως απο άποψη συμβατότητας ο epsxe είναι καλύτερος, αλλά ο vgs είναι πολύ πιο απλός στην χρήση. Επίσης για να δουλέψει στα xp ο vgs, θα χρειαστείς να κατεβάσεις ένα fix . Ψάξτο στο google γράφοντας vgs+ windows xp compatibility fix.

Επίσης αυτό το fix επιτρέπει να παίζεις και monkey edition games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...