Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Φωτογραφική ~500 ευρώ


^BOOMBOOM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω ψηφιακή φωτογραφική, δεν με ενδιαφέρει να είνια μικροσκοπική, θέλω κυρίως την καλύτερη δυνατόν ποιότητα και ταχύτητα φακού στα λεφτά αυτά.

 

Με λίγο ψάξιμο που έριξα έχω ψιλοκαταλήξει στην Sony DSC-H1 , έχετε κάποιο σχόλιο για τη συγκεκριμένη ή κάποια άλλη πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^BB mazepse kamia 1000 euro akoma kai pare tin canon eos 20D . H mporeis na pareis tin nikon D70 me liga lefta parapanw.Auth sto link einai i D70s. an breis tin D70 pou einai ligo pio palia me elaxistes diafores apo tin s tha tin breis se kali timi . EInai polly kalh dslr kai exei pesei arketa i timi tis epeidi bgike i "s" (kamia sxesi me tis klasikes digital. Allh fasi oi dslr).Rikse kai mia miatia stin D50 .

 

Genikotera koita na peraseis se slr cameres kai tha deis to fws to alithino! :) Einai akribes alla den prokeitai na ksanampeis stin diadikasia na pareis allh gia ta epomena 5 xronia toulaxiston. Ante na pareis kanena fako pio meta.

 

P.S. Mporeis na pareis sigma fakous pu einai polly ftinoi se sxesi me tous alous kai kanoune mia xara tin doulia tous gia ta lefta tous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 599 ευρώ nikon d50 slr (μικρούλα ρεφλέξ είναι) στο foto star στην πανεπιστημίου.....2 χρόνια εγγύηση...

 

πριν είχα 2 κόμπακτ και τις πούλησα....δεν αξίζει...μακριά από κόμπακτ, ειδικά τώρα που με 599 χτυπάς dslr....και NIKON...

post-28314-129062927513_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, διάβασα review και τεστ και παρ'όλο που και εγω θα προτιμούσα dSLR ξεφευγουν στη τιμή, τη Sony την βρίσκω 400 ευρω ενω την Nikon D50 με φακό πάνω απο 650.

 

Με βάση και τα τεστ που είδα νομίζω θα επιλέξω την H1.

 

Στο e-shop που είχα δει να την έχει 400 ευρώ δεν υπάρχει, ίσως εξαντλήθηκα, απο εδώ:

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/107771/art/sony/cyber-shot-dsc-h1.html

 

έχει αγοράσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα την Η1 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, για να μην ανοίγω άλλο τόπικ έχω την εξής απορία:

 

Απ'όσο είδα η μηχανή παίρνει 2 τύπους μνήμης, memory stick pro και memory stick pro High Speed. Τα δευτερα εχουν περίπου διπλάσια τιμή, αξίζει να πληρώσει κάποιος τη διαφορά ή πιο σωστά αξίζει να πάρω 512 HS αντί για 1gb απλής?

 

edit: επίσης είδα στο Πλαίσιο μνήμες TRANSCEND σε τιμές ίδιες περίπου με τις απλές Sony, έχει κανείς εμπειρία απο τη συγκεκριμένη μάρκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνωντας για συγκριτικά τεστ βρήκα το εξής πολύ ενδιαφέρον:

 

http://hardware.gamespot.com/Story-ST-20872-2229-x-x-x

 

Με βάση αυτές τις τιμές:

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/36/xx/xx/4/1/criteresn.html

 

και αν ισχύουν για τις μνήμες αυτές ότι και για τις Duo τότε νομίζω η SanDisk είναι φθηνότερη απο την απλή Sony και -πολύ- γρηγορότερη απο την High Speed, μάλλον φαίνεται με διαφορά η καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...