Προς το περιεχόμενο

Συγκριτικό για 3 Ψ.Φ... Ποια η γνώμη σας;


neperios_1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους insomniacs...Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια Ψ.Φ και θα ήθελα και την δική σας γνώμη...

Eίμαι μεταξύ των : Canon IXUS 40, Kodak Easyshare 360, Nikon Coolpix 5600. Όσον αφορά την Canon απο'τι διαβάζω έχει καλή ποιότητα φωτογραφίας και καλή ποιότητα κατασκευής. Και είναι και ιδιαίτερα μικρή στο μέγεθος που με ενδιαφέρει. Η Kodak είναι μου φαίνεται αξιότιμη για τα λεφτά της (έχει και MPEG-4 encoder). Τη Nikon μου την έχουν προτείνει αρκετοί (με περισσότερες γνώσεις απο τις δικές μου). Κωλύομαι λίγο για τις διαστάσεις, αλλά αν είναι καλύτερη απο τις άλλες... Για του λόγου του αληθές check το παρακάτω

url->

http://www.dpgr.gr/index.php?page=tx_show_digicams&camera_id=54-129-100

Εσείς τι προτείνετε; Κάποια ενναλακτική μήπως;

Επίσης θέλω να ρωτήσω και για τις μπαταρίες. Ξέρω ότι απο αυτονομία οι Li-on είναι σαφώς ανώτερες απο τις Ni-Mh, αλλά αν είναι νικελίου ΑΑ αυτό δεν είναι +; Γιατί αν πάσα στιγμή αν ξεμείνεις πας και παίρνεις απο το περίπτερο και είσαι ok... Ποια είναι η γνώμη σας γι'αυτό το θέμα;

Οι ψηφιακές αυτές είναι στα 200 ευρώ περίπου και θα αγοράσω και μια 512 μνήμη και νομίζω θα΄μαι ΟΚ για αρχάριος...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλές γιορτές σε όλους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...