Προς το περιεχόμενο

Αξιζει η αγορα PS2?


NickTheGreek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

σκεφτομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο PS2,τσιπαρισμενο γυρω στα 150Ε.Πιστευετε οτι ειναι καλη η τιμη?Μην μου πειτε να περιμενω για το PS3 γιατι δεν εχω σκοπο να δωσω τοσα λεφτα.

 

Επειδη δεν εχω ιδεα απο παιχνιδομηχανες μπορει να μου πει καποιος τι να προσεξω στην αγορα?Οποιεσδηποτε συμβουλες ειναι ευπροσδεκτες.

 

Και κατι ακομα.Το Xbox ειναι πιο φτηνο,αλλα...δεν ξερω,δεν μου κανει...κλικ.Μηπως τελικα να επιλεξω Xbox?Το PES5 παιζει σε Xbox?

 

Ουφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα! 150 ευρώ και μεταχειρισμένο είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του! Καινούριο αγοράζεις σε τέτοια τιμή... Κατά την γνώμη μου, κάνα κατοσταράκι ευρουλάκια, άντε το πολύ 120, για μεταχειρισμένο είναι μια χαρά!

Να προσέξεις αν παίζει και γνήσια παιχνίδια πέρα απ'τα αντίγραφα, όπως και dvd. Αυτή είναι η ουσία κατά την γνώμη μου σε ένα μεταχειρισμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

min to kaneis .. to metaxeirismeno me tsipaki simainei oti se ligo kairo 8a prepei na alla3eis to laser .. o katoxos tou gia to dinei se auti tin timi 8a prepei na exei valei kana moufa/i klwno tsipaki (tis plakas dld) kai na epaize adigrafa se kaka media .... egw 8a epairna kati tetoio metaxeirismeno oute kai gia 100 E ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου συμφέρει να αγοράσεις την προσφορά που έχει γνωστή αλυσίδα καταστημάτων με το PS2 Slim, 3 games και τιμονιέρα μόνο 190?. Εξάλλου σύντομα τα παιχνίδια του PS2 θα πέσουν πολύ οι τιμές τους όταν κυκλοφορήσει το PS3 οπότε δεν χρειάζεται και να το τσιπάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω συμφωνώ... 150 για μεταχειρισμένο είναι πολλα. Η γνωστή αλυσίδα που λεει ο sorath ειναι τα Multirama και οντως ειναι πολύ καλή προσφορά...

Ουπς... η προσφορα Multirama είναι με δυο χειριστήρια+παιχνιδι Wrc+τιμονι φερραρι. Πάντως υπάρχουν καλές προσφορές αυτο τον καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εδω το σκεφτομαι να δωσω το πολυ 150 για μεταχειρισμενο σιγα μην δωσω 190 για καινουριο+40 για τσιπαρισμα.Το τσιπαρισμα θα το χρειαστω φανταζομαι γιατι εχω ενα γνωστο που εχει αρκετα παιχνιδακια και σκεφτομαι να προμηθευομαι απο αυτον.

 

Και μερικες αποριες που μου ηρθαν μολις τωρα!

Η διαφορα του slim με το παλιο ειναι μονο στο design?Μπορει να μου πει κανεις τι να προσεξω σ'ενα μεταχειρισμενο-τσιπαρισμενο PS2?Το τσιπακι ενδεχεται να δημιουργησει προβληματα?Ποια τσιπακια θεωρουνται καλα?Κατι ειπε ενας φιλος πιο πανω για το laser αλλα δεν το καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο φτηνό που έχω δεί ποτέ είναι 115ευρώ με το GranTourismo μαζί (δίπλα στο carefour κηφισίας, ξέχασα πως λένε αυτό το καινούργιο κατάστημα ηλεκτρονικών) , ενώ τώρα που είναι γιορτές θα υπάρχουν και άλλες καλές προσφορές.

Και 150ευρώ καινούργιο(Edit: ίσως και όχι τελικά) ps2 με τσιπάκι ,από "κατάστημα" που θα δεις πρώτο στην xe.gr . (αλλιώς 170 είχα δεί στο fleamarket)

Υπολόγισε και από 20 ευρώ περίπου για καινούργια memory card (10-15 η μεταχειρησμένη) και άλλα τόσα για joypad . (την πρώτη την χρειάζεσαι οπωσδήποτε)

 

Στα μεταχειρισμένα από ότι έχω καταλάβει ζητάνε όσο θέλουνε , γιαυτό σκέψου και πρότεινε ότι νομίζεις εσύ.... επίσης με το καιρό το laiser που διαβάζει τα dvd χαλάει , κυρίως αν δεν έχει γίνει καλή δουλειά στο chip, και μια τέτοια αγορά μεταχειρισμένου έχει πάντα ρίσκο.

(Μια λογική τιμή ps2 με chip+ memory card είναι 120-130 ευρώ, αλλά για σιγουριά θα έλεγα καλύτερα καινούργιο, σε κάποια προσφορά .)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βρείς τόσο φτηνά(115 ευρώ) πάρτο χωρίς σκέψη,αλλά απέφυγε τις υπερτιμημένες προσφορές όπου βάζουν 2-3 μάπα παιχνίδια μαζί για να σπρώξουν την τιμή κοντά στα 200 ευρώ.Εννοείται τσιπάρισμα γιατί απλούστατα αποκτάς πρόσβαση στα παιχνίδια που δεν βγήκαν ποτέ Ευρώπη.Απο την άλλη υπάρχουν πια πολύ καλά παιχνίδια και original σε χαμηλές τιμές(ειδικά στο πλαίσιο το έχουν ξεφτιλίσει βρίσκεις games με 10 ευρώ).

Πάντως συμφωνώ,απέφυγε με κάθε τρόπο το μεταχειρισμένο δεν αξίζει.Βέβαια δεν ξέρω και τι είδους παιχνίδια παίζεις,εγώ π.χ παίζω πολλά japanese rpg αν δεν το είχα τσιπάρει θα είχα τρελαθεί με όσα παιχνίδια δεν θα μπορούσα να παίξω επειδή δεν ήρθαν ποτέ Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πλαισιο εχει καινουριο PS2 me 165E.Ομως αν προσθεσεις +40 για chip,+30 για δευτερο χειριστηριο παει πολυ.Απ οσα εχω καταλαβει χωρις τσιπ δεν μπορεις να παιξεις αντεγραμμενα κι αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ απο ολα.

 

BlizzardBill to mediamarket λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... και σε λίγο παλαιότερο topic εδώ κάποιος είπε ότι την είχαν και στο TheMall, ενώ γενικά παίζουν τέτοια τώρα που είναι γιορτές.

 

-Ρίξε μια ματιά εκεί, συν μια memory card από 10 ως 22 ευρώ, συν ενοικιάσεις παιχνιδιών από videoclub και είσαι κάτω από 150 ευρώ… για αρχή ΟΚ είναι.

-Αν θες οπωσδήποτε chip κοίτα xe.gr για κανένα «κατάστημα» που τα κάνει πακέτο σε καινούργιο... συνήθως έχουν αρκετά καλές τιμές.

-Αλλά επειδή θα φτάνει σίγουρα 200ευρώ με το δεύτερο joypad που θες και memorycard , κοίτα στα μεταχειρισμένα (fleamarket-xe) ,καλύτερα χωρίς chip κάτι «πλήρες» και όχι πολύ μεταχειρισμένο με 100 ευρώ ,και το τσιπάρεις μετά .

-Αν πάρεις με chip, πρόσεχε να είναι καινούργιο και να παίζει games dvd9 σαν GT, να φορτώνει με την πρώτη και χωρίς κωλύματα σε video κλπ, και να είναι κάτω από τα 150 ευρώ που είπες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οσα εχω καταλαβει χωρις τσιπ δεν μπορεις να παιξεις αντεγραμμενα κι αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ απο ολα.

 

Em den katalaves kala.Mporeis pos den mporeis.

Exeis PM!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...