Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με LAN disable


Pepozzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής πρόβλημα: Από τη στιγμή που έβαλα dsl (forthnet in a box), οποτεδήποτε πατάω disable στο Local Area Network μου βγάζει το εξής μήνυμα: "It is not possible to disable the connection at this time. This connection may be using one or more protocols that do not support plug-and-play or it may have been initiated by another user or the system account".

Δεν μπορώ να σας πω αν δούλευε το τοπικό μου δίκτυο γιατί δεν είχα συνδέσει το καλώδιο του δεύτερου υπολογιστή στο switch μιας και είχα έναν ιό που όλο τον έβγαζα και αυτός όλο ξανάμπαινε! Τέλος πάντων, τώρα έκανα format και επανεγκατάσταση και μόλις εγκατέστησα το crypto f200 (modem dsl) γίνεται ακριβώς το ίδιο. Εν τω μεταξύ, έχω συνδέσει κανονικά τα καλώδια του δικτύου και όλα. Επειδή έχω χρόνια δίκτυο, ξέρω γενικά για τα IP, τα firewall με αποτέλεσμα να πιστεύω (γνώμη μου) ότι κάποια σχέση έχει το dsl modem με την χρησιμοποιήση της θύρας δικτύου και έτσι δεν δουλεύει το δίκτυο. Βασικά, ο υπολογιστής με το modem βλέπει μόνο τον εαυτό του και ο άλλος βλέπει και τους δύο αλλά δεν μπαίνει στον πρώτο. Έχω κάνει share σκληρό δίσκο και όλα γενικώς τα απαραίτητα. Πιστεύω να έγινα κατανοητός, να μην σας κουράσα και εύχομαι κάποιος να ξέρει τη λύση! (σαν τελευταία λύση έχω σκεφτεί να βάλω μια καινούρια κάρτα δικτύου ως δεύτερη...) Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

genikos kakos pou pires usb modem.alla as to parablepsoume auto.gia dokimase na kaneis bridge tis dio sindeseis ston proto oste na ginoun mia san na itheles na doseis internet stous ipoloipous ;)elpizo na katalava sosta tin erotisi sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...