Προς το περιεχόμενο

Ελληνικα για oscommerce


urezin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβασα την ελληνικη μεταφραση απο το oscommerce και τα αντικατεστησα στο languages directory του server αλλα δεν ξερω τι να κανω για να εχω στην επιλογη μου (εκει που διαλεγεις μια απο τις τρεισ σημαιουλες και σου βγαζει το αντιστοιχο front end εκτος απο τις τρεις προσφερομενες γλωσσες και τα ελληνικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνεις στον Administration Panel και επιλέγεις Languages. Κλικ στο New Language και στα πεδία συμπληρώνεις

Όνομα : Greek

Κωδικός : gr

Εικόνα : To όνομα του αρχείου της σημαίας

Κατάλογος : Greek

Σειρά Ταξινόμησης : Οτι θέλεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αυτο που ειπες οντως εβγαλε την σημαιουλα και τν επιλογη , και εχοντας αντιγραωει στο καταλαγο languages to greek.php kai ta modules Μου βγαζει

 

Warning: main(includes/languages/GREEK.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mardas/public_html/e-shop/includes/application_top.php on line 285

 

Warning: main(includes/languages/GREEK.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mardas/public_html/e-shop/includes/application_top.php on line 285

 

Fatal error: main(): Failed opening required 'includes/languages/GREEK.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/mardas/public_html/e-shop/includes/application_top.php on line 285

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι παίζει με κεφαλαία και μικρά στην ονομασία του αρχείου. Απ'οτι βλέπω ψάχνει το GREEK.php με κεφαλαία και δεν το βρίσκει. Ψάξε το λιγάκι και πιστεύω θα βρείς που βρίσκεται το λάθος ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα κι εγώ την μετάφραση, πρέπει να βρεις και Images, γιατί π.χ. για την σημαιούλα δεν έχει.

 

Έχω άλλο πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το λύσω, ενώ έχω βάλει default τα Ελληνικά δεν μου τα εμφανίζει όταν μπαίνει κάποιος στην σελίδα. Επίσης στα modules πληρωμής θέλω, όταν μπαίνει κάποιος να μην έχει το Cash on delivery αλλά να το έχει στα Ελληνικά. Από που μπορώ να το αλλάξω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...