Προς το περιεχόμενο

New Suse User How to.


Susi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας , ειμαι νεος χρηστης σε Suse10 και ψαχνω καποιο βοηθημα να αγορασω

για να ξεστραβοθω λιγακι, γιατι εβαλα την 10 απο το dvd , οκ ολα καλα

αλα ψαχνομαι , με το πως θα μπω νετ πως πως πως ???? πολλα πως...

 

εχω βρει καποιο , λεγεται η βιβλος για το 10ρι , αλα θα ιθελα καποιο , που να

εχει γενικες οδηγιες , αλα και για το 10ρι. αν εχετε κατι να μου προτινετε ευχαριστω,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπει, αλλά δεν νομίζω να συνδεθείς στο ιντερνετ... με εσωτερικά μοντεμ είναι σχεδόν απίθανο να το καταφέρεις. Αν θέλεις πάρε ένα εξωτερικό και θα κάνεις την δουλειά σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motorolla 56k ((pci)το βλεπει κανονικα. ολα οκ..

 

ψάξε πρώτα να δεις αν είναι "winmodem"... αν και θυμάμαι είχα κάποτε ένα motorola pci 56k και δούλευε μια χαρά μιας και όλες τις εντολές τις είχε στο τσιπάκι του.

Αν είναι "winmodem", χρησιμοποιεί δηλαδή την cpu για να δουλέψει, τότε μάλλον δύσκολα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάξε πρώτα να δεις αν είναι "winmodem"... αν και θυμάμαι είχα κάποτε ένα motorola pci 56k και δούλευε μια χαρά μιας και όλες τις εντολές τις είχε στο τσιπάκι του.

Αν είναι "winmodem"' date=' χρησιμοποιεί δηλαδή την cpu για να δουλέψει, τότε μάλλον δύσκολα τα πράγματα.[/quote']

Το είχα και εγώ και είναι winmodem... Νομίζω η Motorola μόνο winmodems έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη VChris

Αν το βλεπει οπως λες μαλλον θα δουλεψει, ενα εσωτερικο της πλακας ειχα και εγω και δουλευε κανονικα.

Ενας καλος οδηγος για ρυθμισεις ειναι αυτος http://www.otenet.gr/hd/HTML/newconnlinuxpstn_gr.htm.Μπορει να λεει πως ειναι για Red Hat 7 αλλα το ιδιο ειναι και στο SuSE.

Σχετικα με το βοηθημα που ψαχνεις...θα βρεις χιλιαδες How To 's στο ιντερνετ:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...