Προς το περιεχόμενο

Ποιός έχει πείρα από το FineReader;


epsilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα υποθεσω οτι το Fine Reader ειναι προγραμα που αναγνωριζει κειμενο μετα απο scan και το ανοιγει ως κειμενο και οχι ως graphic file? ΠΑΙΔΙΑ, οποιος το εχει η ξερει που μπορω να το βρω, private message please!!<BR>LT13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, είναι καταπληκτικό πρόγραμμα!Οσο σκανάρω απλές σελίδες(μόνο κείμενο),δεν υπάρχει πρόβλημα.Τι γίνεται όμως με πολύπλοκα γραφίματα και ταμπέλες; Με πλαίσια , με γκρίζα φόντα ή με έγχρωμες σελίδες; Παίζει ρόλο με ποιό πρόγραμμα έχουν επεξεργαστεί τις σελίδες που σκανάρω; Σε περιπτώσεις με ταμπέλες μου τις βγάζει σε λάθος θέση.Σε άλλες πάλι, άλλα βλέπω στο Word (αφού έχω κάνει save) και άλλα μου βγάζει ο εκτυπωτής. Εχει να κάνει με τα διαφορετικά formats; Υπάρχει η επιλογή formats settings στα Tools. Πότε πρέπει να την επιλέξω, και γενικά ποιός είναι ο τρόπος σκαναρίσματος για καλύτερα αποτελέσματα; confused.gif" border="0 <BR>Το ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά τα γράφω αναλυτικά γιατί σίγουρα ανάλογες απορίες θα έχουν και άλλοι. Κοίταξα το Tutorial αλλά τα αγγκικά μου δεν με βοηθούν και πολύ. Και σήμερα έχω κάτι σελίδες, πραγματικά παλούκια! smile.gif" border="0 cool.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...