Προς το περιεχόμενο

Amilo Πρόβλημα! Σημαντικό! Δείτε όλοι όσοι έχετε!


m3ltd0wn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι ένας ιδιοκτήτης του μοντέλου M3438 της FSC και πρέπει να πώ πώς είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τον υπολογιστή μου εκτός από κάτι... στο διαδίκτυο εδώ και πολύ καιρό έχει γίνει ένας πολύ μεγάλος σάλος σχετικά με ένα lagging issue του συγκεκριμένου φορητού που όπως φαίνεται έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας και πρέπει να δράσουμε σαν Έλληνες ιδιοκτήτες και καταναλώτές. Παραθέτω link στο σχετικό forum. Διαβάστε προσεκτικά και αντιδράστε! Δεν πρέπει να μείνουμε άπρακτοι και να απαιτήσουμε την διόρθωση του προβλήματος ή την αντικατάσταση του μηχανήματος το οποίο και δεν είναι και από τα φθηνότερα της αγοράς! Επίσης, οι ιδιοκτήτες του αντίστοιχου μηχανήματος της alienware αλλά και του μητρικού Uniwill, καθώς και του Amilo M1437 πρέπει να προσέξουν. Όσοι πρόκειται να αγοράσουν το συγκεκριμένο μηχάνημα, να μην το κάνουν! Θα έχει σίγουρα πρόβλημα και με την άρνηση τους θα βοηθήσουν στο να λυθεί πιο γρήγορα (και τελικά να το πάρουν και πιο γρήγορα!). Αν έχετε γνωστούς και φίλους που το έχουν ή ενδιαφέρονται να τους το πείτε, αν έχετε πρόσβαση σε άλλα forum, δημιουργείστε θέμα και βοηθήστε! Διαβάστε και πιέστε την εταιρία με την στάση σας! Πολλοί μπορεί να μην το γνωρίζετε και να μην σας έχει συμβεί αλλά θέλετε να έχετε πληρώσει τόσα λεφτά για ένα μηχάνημα που κάποια κρίσημη στιγμή δεν θα δουλέψει σωστά;

 

Εδώ γίνεται η βασική συζήτηση και ενημέρωση σχετικά με το θέμα:

 

http://www.notebookforums.com/forumdisplay.php?f=206

 

Με βασικό αγωνιστή τον Borkar, τον οποίο και πρέπει να ευχαριστήσουμε.

Παρακαλώ επίσης όποιον εκτελεί την οποδήποτε ενέργεια ή έχει κάποια σχετική πληροφορία να ποστάρει εδώ για να το γνωρίζουμε και οι άλλοι...

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file meltdown parakolouthw edw kai poly kairo ta threads sto http://www.notebookforum.com. Exw na pw oti exw apogoiteytei apo ti stasi tis etairias. Ofeilw na omologisw oti to lagging issue sto diko mou 3438 emfanizetai poly spania kai einai sxedon anyparkto alla apo ti stigmi pou edwsa 2500 euro thelw na exw ena mixanima pou na min exei kanena provlima kai poso mallon tetoias fysews provlima. Vasika, tha prepei oloi oi katoxoi tou 3438 na perimenoume gia tin episimi apantisi tis etairias gia to an lynetai to provlima me ena Bios update i oxi kai meta na provoume se apozimiwsi (epistrofi xrimatwn) an to bug den exafanizetai telika!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου! Απλά προέβησα σε αυτή την κίνηση μόνο και μόνο για να ξυπνήσω μερικούς που ίσως να μην έχουν ιδέα γι' αυτό το θέμα (και δεν λέω οτι θα έπρεπε κιόλας). Εμένα δεν μου κάνει απολύτως κανένα πρόβλημα και ακόμα και τώρα να τον πουλήσω θα βγάλω κέρδος μιας και τον πήρα από Γερμανία πάρα πολύ φθηνά (δεν λέω πόσο... αλλά πιο λίγα από τα μισά απ' όσα έδωσες εσύ). Οπότε μικρό το κακό, αλλά κακά τα ψέματα, αν δεν μαζευτούμε και δεν συνταχθούμε τώρα που είναι ακόμα νωρίς, δεν νομίζω πως θα έρθουν και θα μας πουν, ξέρετε κάναμε λάθος, φέρτε τα πίσω και σας αποζημιώνουμε. Θα μας τρέχουν Γερμανία. Άκουσα για άλλους, σε άλλες χώρες (θα το ξέρεις και εσύ μιας και το παρακολουθείς) οτι έχουν στείλει επιστολλές σε περιοδικά κλπ. Ίσως θα έπρεπε να βάλουμε και εμείς το χεράκι μας λίγο, μιάς και απ'ότι ξέρω στην Ελλάδα η επίσημη αντιπροσωπεία είναι ανύπαρκτη και το service το έχουν αναλάβει άλλες εταιρίες. Εγώ γι' αυτό ανησυχώ πιο πολύ, για την αποποίηση ευθυνών... Ελλάδα είμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poio configuration tou 3438 pires (stin misi timi) apo germania ? Egw exw ayto me tous 2 100arides HDD, 2GB ram, kai 2.13Ghz pentium M. Simfwnw gia tin diamartiria sta periodika. Apla den exw xanakanei diamartiria se periodiko kai den exw idea apo pou na arxisw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KATI SIMANTIKO!!! : OSOI EXOUN TO 3438G ME TIN GFORCE 6800 PREPEI NA KANOUN ANAVATHMISI STO BIOS TIS 6800 GIA NA PIASEI KANONIKES EPIDOSEIS. TO BIOS POU IDI IPARXEI STIN 6800 EXEI ENA BUG KAI TO MIXANIMA EXEI EPIDOSEIS 60-70% KATW APO TO AYTES POU THE EPREPE NA EXEI. GIA PERISSOTERES PLIROFORIES http://www.notebookforums.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φυσικά και δεν έχω τα χαρακτηριστικά του δικού σου μηχανήματος αλλά 1,83, 1GB Corsair, 1x80GB. Αλλά και τα 1300 που έδωσα γι'αυτό το configuration πιστεύω είναι καλή ευκαιρία. Άντε να βρεθεί λύση...

 

Όσο για τις διαμαρτυρίες, άν φτάσουμε σε αυτό το σημείο όλοι μαζί θα τις κάνουμε και δεν θα είσαι μόνος σου... Απλά να δούμε πόσοι είμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάρεις, φοράει το ίδιο mother απλά αλλάζει ο επεξεργαστής και η κάρτα γραφικών, θα έχεις το ίδιο πρόβλημα απ' ότι λέγεται... Δεν το πιστοποιώ σίγουρα πάντως.

 

Το πρόβλημα είναι πως το σύστημα σε πολλά παιχνίδια και άλλες εφαρμογές (ήχου, επεξεργασίας βίντεο κλπ) σε τακτά χρονικά διαστήματα κολλάει για 2-3 δευτερόλεπτα έως και περισσότερο. Σε πολύ τακτά χρονικά διαστήματα. Αυτό φυσικά δεν είναι σωστό και μάλλον φταίει ο raid controller της VIA. Αναμένουμε νεότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...