Προς το περιεχόμενο

Service Asus


TNT-STM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@nellos κατά 99,9% χρειάζεται απόδειξη αγοράς...

 

εχω χασει την αποδειξη εγω.αλλα εχω το φυλλαδιο της εγγυησης. ισχυει.ετσι?

επισης τηλεφωνω στον αριθμο επικοινωνιας συνεχεια αλλα κανεις δεν απαντα. στο : [email protected] πρεπει να γραψω στα ελληνικα ή στα αγγλικα? γτ βλεπω το .it αλλα ειπατε οτι απαντανε στα ελληνικα. ευχαριστω:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το φυλλαδιο της εγγυησης από μόνο του χωρίς απόδειξη αγοράς δεν λέει κάτι - αν δεν έχει γίνει regist το προϊον - ώστε να φαίνεται η ημ/νια αγοράς. Διότι π.χ. εσύ ή ο φίλος απο που αγόρασες το φορητό να το πήρε πριν 3 χρόνια και να έχει εγγύηση 2 χρόνια... Τα χρόνια εγγύησης μετράνε από την ώρα-μέρα αγοράς οπότε... λίγο χλωμό...

 

Το Service της ASUS λειτουργεί απο 10:00 ώς 14:30 αν θυμάμαι καλά...

 

χμμμ... δεν απαντάνε;;; τι να πώ... δεν μου έτυχε τελευταία κάποιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

τελικα στελνονται ακομη στην ιταλια ή τα αναλαμβανει η omnitech?

οτι αν χαθει δεν φερουν ευθυνη ποιος το λεει?το κουριερ ή η asus?!

λινκ απο την φορμα που λετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φυλλαδιο της εγγυησης από μόνο του χωρίς απόδειξη αγοράς δεν λέει κάτι - αν δεν έχει γίνει regist το προϊον - ώστε να φαίνεται η ημ/νια αγοράς. Διότι π.χ. εσύ ή ο φίλος απο που αγόρασες το φορητό να το πήρε πριν 3 χρόνια και να έχει εγγύηση 2 χρόνια... Τα χρόνια εγγύησης μετράνε από την ώρα-μέρα αγοράς οπότε... λίγο χλωμό...

 

 

Το Service της ASUS λειτουργεί απο 10:00 ώς 14:30 αν θυμάμαι καλά...

 

 

χμμμ... δεν απαντάνε;;; τι να πώ... δεν μου έτυχε τελευταία κάποιο πρόβλημα...

 

Νομιζω οτι πλεον δεν χρειαζεται αποδειξη ξερουν ποτε αγοραστηκε μεσω του σειριακου αριθμου. Ετσι εγινε και με το κινητο μου οταν το εδωσα για service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πλεον δεν χρειαζεται αποδειξη ξερουν ποτε αγοραστηκε μεσω του σειριακου αριθμου. Ετσι εγινε και με το κινητο μου οταν το εδωσα για service.

Ο σηριακος αριθμος στα λαπτοπ σου λεει το ποτε ΒΓΗΚΕ απο το εργοστασιο..

Εσυ μπορει πχ να πηρες το λαπτοπ τον Δεκεμβρη και το λαπτοπ να εχει βγει απο το εργοστασιο τον Ιουνιο..

Ετσι χανεις 6μηνες απο την εγγυηση.Αν φυσικα δεν το εχεις κανει register.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

regist οταν παρουμe asus notebook θα μου δωσετε το ακριβες λινκ για καταχωρηση?

 

και κατι αλλο. αν παρουμε μεταχειρισμενο απ οκαποιον asus με το σειριακο του μετα οταν θα το εχω ,μπορω να δω ποτε καταχωρηθηκε (αν δε μου εχει δοθει αποδειξη αγορας του...) λινκ παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...