Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ Dell Laptop ΑΠΟ Usa


evi79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το ρεύμα τι παίζει κοίταξες;Αμερική έχουν 110V ενώ εδώ 220V!

Θα είναι compatible το laptop με τα εδώ ρεύματα;Κοίταξέ το....

 

Απο ελλάδα σε αμερική παντως ενα λαπτοπ που ξερω δεν εχει κανενα απολυτως πρόβλημα χρόνια τώρα...Επίσης αν θυμάμαι καλά έχω δει σε λαπτοπ αμερικάνου επισκεπτη στην εταιρία που ηθελε να τσεκάρει το email του ότι το μονο που χρειαστηκαμε ηταν ενα ανταπτοράκι, και απο πίσω απτο τροφοδοτικό ελεγε 110-230V.. Δεν ξερω αν ολα το ίδιο είναι, αλλα μου φαινεται ΠΟΛΥ παράξενο να ΜΗΝ το κάνει, με δεδομένο οτι ειδικά στα λαπτοπ ο αλλος το παίρνει και πάει ταξίδια σε όλο τον κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πράγματι τεράστιες διαφορές στις τιμές στην ΕΛΛΑΔΑ της ΝΤΟΠΗΣ' date=' της ΑΝΕΡΓΙΑΣ και της ΑΚΡΙΒΙΑΣ!!!!!!!

Έχουμε τα πιο παλιά, όσον αφορά την εξέλιξη της τεχνολογίας, προϊόντα, και τα πουλάνε στις 2πλάσσιες τιμές από ότι έχουν τα τελευταίας τεχνολογίας μοντέλα, που θα έρθουν μετά από χρόνο και στην Ελλάδα.... [/quote']

 

 

Αυτό τώρα πώς ακριβώς το κρίνεις;;;;;

Δηλαδή οι επεξεργαστές και τα μπόρντ π.χ.που κυκλοφορούν στην αγορά εδώ είναι ένα/δύο χρόνων παλιά;;;;

 

Kρίνεις τις τιμές από online καταστήματα της Αμερικής και το e-bay με τις τιμές λιανικής εδώ;;;

To ότι υπάρχει tax στο Αμέρικα που το πληρώνεις στο ταμείο αλλά δεν φαίνεται πουθενά το ξέρεις;;;;

Όπως επίσης και σε όλα τα e-shops αν φτάσεις την παραγγελία μέχρι το τέλος θα δεις ένα ωραιότατο tax να μπαίνει κάπου μετά την τιμή.

 

Oι τιμές στα περισσότερα computer parts εδώ στην Ελλάδα είναι πάνω κάτω το ίδιο με την υπόλοιπη Ευρώπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k se alla e-shop epikoinwnise an thes giati eida mesa sto play mia eidiki paragrafo gia auto to thema.elege an thelete kapoio proion pou den kykloforei ellada epikoinwneiste mazi mas k tetoia...opote rikse mia matia an thes

A, ωραία ευχαριστώ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τώρα πώς ακριβώς το κρίνεις;;;;;

Δηλαδή οι επεξεργαστές και τα μπόρντ π.χ.που κυκλοφορούν στην αγορά εδώ είναι ένα/δύο χρόνων παλιά;;;;

 

Kρίνεις τις τιμές από online καταστήματα της Αμερικής και το e-bay με τις τιμές λιανικής εδώ;;;

To ότι υπάρχει tax στο Αμέρικα που το πληρώνεις στο ταμείο αλλά δεν φαίνεται πουθενά το ξέρεις;;;;

Όπως επίσης και σε όλα τα e-shops αν φτάσεις την παραγγελία μέχρι το τέλος θα δεις ένα ωραιότατο tax να μπαίνει κάπου μετά την τιμή.

 

Oι τιμές στα περισσότερα computer parts εδώ στην Ελλάδα είναι πάνω κάτω το ίδιο με την υπόλοιπη Ευρώπη...

Μπορείς κάλιστα να κάνεις μια έρευνα αγορά στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

Εγώ, λόγω του ότι θέλω να κάνω μια σοβαρή αγορά και να διαθέσω ένα ποσό πάρα πολύ μεγάλο, για εμένα, αποφάσισα να κάνω μια ΣΟΒΑΡΗ έρευνα αγοράς και να κάνω την όσο πιο καλή κίνηση μπορώ, έτσι ώστε να μην απογοητευτώ.

Εγώ παραθέτω ως συμπέρασμα είναι ότι τα μοντέλα που παίζουν εδώ και ένα χρόνο στο εξωτερικό, τώρα θα έρθουν Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς κάλιστα να κάνεις μια έρευνα αγορά στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

Εγώ' date=' λόγω του ότι θέλω να κάνω μια σοβαρή αγορά και να διαθέσω ένα ποσό πάρα πολύ μεγάλο, για εμένα, αποφάσισα να κάνω μια ΣΟΒΑΡΗ έρευνα αγοράς και να κάνω την όσο πιο καλή κίνηση μπορώ, έτσι ώστε να μην απογοητευτώ.

Εγώ παραθέτω ως συμπέρασμα είναι ότι τα μοντέλα που παίζουν εδώ και ένα χρόνο στο εξωτερικό, τώρα θα έρθουν Ελλάδα.[/quote']

 

 

Και εγώ σου παραθέτω ότι έχω πάει και Αμερική και Γερμανία και Ολλανδία τα τελευταία 3 χρόνα οπότε γνωρίζω από πρώτο χέρι τί γίνεται...

To μόνο μέρος που βρήκα διαφορές της τάξης του 40% φθηνότερα ήταν στα Εμιράτα. (ναι και εκεί έχω πάει)

 

Να πιστέψουμε τώρα ότι το διπλοπύρηνο μοντέλλο που ψάχνεις «παίζει» από πέρισυ στην Αμερική;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διπηρινα δεν παιζουν απο περσι με τιποτα και το ξερουμε ολοι, εχουν 1-2 μηνες που ανακοινωθηκαν και το πρωτα reviews εγιναν εδω και κανα μηνα απο sites του εξωτερικου (toms hardware κτλ.) .

 

Το θεμα ειναι ενα μοντελο με διπυρηνο που κυκλοφορει πρωτα αμερικη ή UK ποτε θα ερθει στην Ελλαδα. Δεν νομιζω οτι ερχεται αμεσος αλλα ουτε και οτι κανει ενα χρονο. Πιστευω οτι ερχεται μετα απο κανα 4-6 μηνες και η τιμη του ειναι +200 ευρω, ετσι το εχω κοψει εγω απο εμπειρια , μπορει να κανω και λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά ενδιαφέρουσα ιστοριούλα.... ασχετη με λαπτοπ, αλλα σχετική με Dell, ebay, και αγορες απο εξωτερικό:

Dell 24" 2405FPW και σοβαρά προβλήματα με την αντιπροσωπεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά ενδιαφέρουσα ιστοριούλα.... ασχετη με λαπτοπ' date=' αλλα σχετική με Dell, ebay, και αγορες απο εξωτερικό:

Dell 24" 2405FPW και σοβαρά προβλήματα με την αντιπροσωπεία

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα η περιπέτειά σου!!!!

Μάλλον θα περιμένω από μάρτη που θα φέρει η Asus, Fujitsu κάτι καινούργιο σε laptop, γιατί είναι κρίμα να μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edo echi to 9400 i timi ine choris exoda metaforas oti problima echis me tin glossa mporo na se boithiso' date='den xero oi timi ean kali gia esena

http://configure2.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?c=nl&cs=nldhs1&kc=305&l=nl&oc=N02946&s=dhs&sbc=inspn_9400[/quote']

Οκ, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...