Προς το περιεχόμενο

Xbox Live & Pro Evo 5 Problem


BladeRunner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν πρεπει να το βαλω στο adsl forum η εδω,ας αποφασισουν οι mods.

Λοιπον,απο εχτες ειμαι ευτυχης κατοχος μιας adsl in a box plus 384.

Αφου εκανα τις καταλληλες ρυθμισεις και αφου γραφτηκα και στο live προσπαθησα να παιξω live ,pro evolution soocer 5.

E,συμβαινει το απιστευτο.Παρα το μικρο(πιο μικρο απο οτι πιστευα) lag,συνδεθηκα στο live και παιζω μονο το πρωτο ημιχρονο!

Με το που σφυριζει ο διαιτητης για ημιχρονο,παω να ξεκινησω το δευτερο και κολλαει στην σεντρα.Δειχνει το σηματακι με τον κεραυνο κατω αριστερα και μετα μου λεει οτι αποσυνδεθηκε ο αλλος αλλα εγω φταιω αφου μου χρεωνει και μια ωραιοτατη ηττα....

Εκανα κατι διαγνωστικα και μου εβγαζε dns error.Μετα βεβαια που το εβγαζα το παιχνιδι,κανενα dns error...

Tα dns τα εχω σωστα ρυθμισει αφου μπαινω στο νετ ανετα....

Εξαλλου top spin παιζω αψογα...Και αλλα live το ιδιο,μια χαρα...

Φταει η χαμηλη συνδεση που εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Pro Evo 5 στο ενα ημιχρονο κανεις host εσυ το παιχνιδι και στο δευτερο ο αντιπαλος!

 

Αυτο σημαινει οτι οταν εισαι εσυ host δεν εχεις το παραμικρο lag,ενω ο αντιπαλος σου μπορει να εχει.Εξ'ου και το αντιθετο που συνεβη σε εσενα.

 

Καμμια φορα σε ορισμενα παιχνιδια ενω εχεις lag υπαρχει η πιθανοτητα να τα "τιναξει" το modem σου και να σου βγαλει DNS error.Εμενα μου το εκανε αυτο στο Call Of Duty 2 οταν ημουν εγω host.Με πεταγε εξολοκληρου εξω απο το live!!!Τωρα με την 1024 γραμμη μου ολα δουλευουν ρολοϊ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για τη απαντηση σου και οντως εχει λογικη αυτο που λες.Υπαρχει τροπος να κανω κατι?Περα βεβαια απο αναβαθμιση της γραμμης...Τρελαινομαι να κερδιζω 2-0 στο ημιχρονο και να χανω.....

Και τι πραγμα ειναι αυτο?Εγω ξερω οτι σε καθε on line για pc καθοριζεις εσυ αν θα εισαι host η οχι και ετσι αυτος με την ασθενεστερη συνδεση μπορει να κανει join...

Τι πραγμα ειναι αυτο με την τραμπα ανα ημιχρονο??????

Τι λυση υπαρχει?Καποια επιλογη στα settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει επιλογη...Το εκαναν αυτο επειδη τα παραπονα για lag και disconnections ηταν χιλιαδες!Αντι να διορθωσουν λιγο το lag,βρηκανε αυτη τη πατεντα και δε μιλαει κανενας τωρα :D (εκτος απο εσενα :D).

 

Παλια ο host στο 4 ηταν παντα ενας αλλα το lag ηταν πολυ...

 

Και με αναβαθμιση της γραμμης μπορει να σου τυχει να εχεις προβλημα καθως ποτε δεν ξερεις τι γραμμη εχει ο αλλος και που βρισκεται στο πλανητη.Το gamertag σου πιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BladeRunner GR ειναι το gamertag μου αλλα εξακολουθω να αδυνατω να καταλαβω πως αυτο το συστημα ειναι καλυτερο.

Ειδικα οταν μου λες οτι πλεον ελαχιστοι σαν και εμενα εχουν προβλημα...

Λυση ειναι να παιζω με Ελληνες ισως?

Στειλε προσκληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου οτι ειμαστε 10 χρονια πισω στην Ελλαδα στο ιντερνετ,η μαζα δεν εχει προβλημα μιας και οι περισσοτεροι εχουν αρκετα Mbit σαν ταχυτητα...

 

Με Ελληνες δεν θα εχεις τοσο μεγαλο προβλημα,αλλα θα εχεις σιγουρα λιγοτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...