Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Εγκατάστασης Bluetooth Adapter


_LunaTiC_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Αγόρασα ένα bluetooth adapter από το e-shop. To Level One MDU-005USB. Έβαλα το CD που βρισκόταν μέσα στη συσκευασία και προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση. Η εγκατάσταση προχωράει κανονικά μέχρι που φτάνει (στα τελειώματα) σ'ενα κομμάτι της, το οποίο λέγεται Toshiba Bluetooth Stack. Σ'αυτό το κομμάτι κάνει κάτι σαν εγκατάσταση,με μπάρα κτλ, η οποίο κολλάει ΠΑΝΤΑ στο 56%. Και η εγκατάσταση δεν τελειώνει ποτέ.

Κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακριβώς το ίδιο. Σε εμένα κολούσε αρκετή ώρα στο 72% αλλά πάντα μετά από κανα πεντάλεπτο γινόταν κανονικά η εγκατάσταση. Πόση ώρα περίμενες? Όταν ξεκινά η εγκατάσταση να μην έχεις την συσκευή στην Usb να την συνδέσεις όταν σου το ζητήσει το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα πολύ ώρα. Αλλά παμένει στο 56%. Κατά διαστήματα πετάει κάποια παράθυρα, τα οποία κλείνουν πάρα πολύ γρήγορα απο μόνα τους και δεν προλαβαίνω να δω τι είναι!Και εχω αρχίσει να εκνευρίζομαι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παράθυρα που πετάει σε εμένα τουλάχιστον είναι τα "New hardware found" των windows. Σταμάτησε το, σβήσε ότι έχει τυχόν περαστεί, βγάλε την συσκευή κάνε μία επανεκίνηση και δοκίμασε πάλι. Να βάλεις την συσκευή μόλις σου πει και όχι ποιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κάνει αρκετές φορές φίλε μου, αλλά δε γίνεται τίπτοτα. Δοκίμασα και διαφορετικές θύρες Usb. Καμιά άλλη ιδέα, να φανταστώ ότι δεν έχεις..Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημά μου λύθηκε μετά από πολλές ώρες, ακολουθώντας τις οδηγίες και τις υποδείξεις του συντοπίτη mpentenis!

To post του είναι αυτό

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=132220

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ εχω ενα stick της Tornado το οποιο με τους δικους του drivers δεν....

Το αφησα να το βρουν τα windows μόνα τους και δουλεύει jet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...