Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή 8.3mp και ανω


tsoutsoudis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια!λοιπον θελω αβριο να παρω μια ψηφιακη απο γυρω στα 8,3mp και πανω......θελω μια με καλο ζουμ, αριστη ποιοτητα εικονας, αρκετο χωρο μνημης, και το σημαντικοτερο δεν θελω οταν τραβαω μια photo να καθηστερει να την τραβηξει(οπως καποιες) και να μην εχει προβλημα με το κουνημα(δηλαδη να εχει antishake) και μου τις βγαζει χαλια και κουνημενες........αν δυσκολευεστε να μου προτεινετε για να σας βοηθησω ειμαι αναμεσα σε αυτες:

http://www.pixmania.com/gr/gr/169225...ot-dsc-n1.html

http://www.pixmania.com/gr/gr/107448...-800-blue.html

http://www.pixmania.com/gr/gr/163518...x1-silver.html

http://www.pixmania.com/gr/gr/155611...-p1-black.html

http://www.pixmania.com/gr/gr/158851...us/sp-350.html

 

μαλλον τεινω προς την πρωτη με την οθονη αφης αλλα δεν ξερω τπτ για αυτην.Α!και απο το pixmania σε ποσες μερες λετε να μου την στειλουνα αν την παραγκειλω?????

Επειδη αυριο μαλλον θα παω plz απαντηστε μου συντομα.....ειναι αναγκη γιατι φευγω ταξιδακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι της άποψης ότι δεν ξέρεις καν γιατί θέλεις να πάρεις τη μηχανή. Αν ψάχνεις την σουπερ ντουπερ σπεσιαλ μηχανή που θα κάνει τα πάντα για σένα τέλεια καλύπτοντας τα λάθη σου, θα καταλήξεις με μια μηχανή που θα κοστίζει μια μικρή περιουσία και θα ανακαλύψεις ότι επειδή εσύ θα πατάς το κουμπί δε θα σε διορθώνει.

 

8 MP και πάνω τι θα την κάνεις; poster θα εκτυπώνεις; Άχρηστα είναι και θα σε αναγκάσουν να πάρεις μεγάλες μνήμες χωρίς λόγο. Πάρε μια μηχανή με λιγότερα MP, και δώσε περισσότερα λεφτά για πιο γρήγορες μνήμες που θα σε βοηθήσουν να βγάλεις "γρήγορα" τις φωτογραφίες.

 

Και μια γρήγορη μηχανή δεν εγγυάται ΠΟΤΕ ότι θα προλαβαίνεις τη φωτογραφία. Αυτό ξεκινάει από τον φωτογράφο. Όλες πλέον έχουν πολύ καλή απόκριση.

 

Καλως ήρθες στο forum :) (μη μας πεις ότι σε πήραμε και από τα μούτρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά προσπάθησε όταν δημοσιεύεις κάτι να είναι τουλάχιστον ορθογραφικά σωστό. Δεν σε "σνομπάρω" αλλά δεν μου αρέσει αυτό. Το ότι το Διαδίκτυο μας δίνει το δικαίωμα και την ελευθερία να πούμε και να γράψουμε αυτό που θέλουμε δεν σημαίνει πως πρέπει να καταργήσουμε κάποιους σημαντικότατους, για έμας και για την κοινωνία μας, κανόνες, όπως αυτής της Ελληνικής γλώσσας μας.

 

Θα ήθελα μία απάντηση σε αυτό που σου απευθύνω.

 

Φιλικά, Anthem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι της άποψης ότι δεν ξέρεις καν γιατί θέλεις να πάρεις τη μηχανή. Αν ψάχνεις την σουπερ ντουπερ σπεσιαλ μηχανή που θα κάνει τα πάντα για σένα τέλεια καλύπτοντας τα λάθη σου' date=' θα καταλήξεις με μια μηχανή που θα κοστίζει μια μικρή περιουσία και θα ανακαλύψεις ότι επειδή εσύ θα πατάς το κουμπί δε θα σε διορθώνει.

 

8 MP και πάνω τι θα την κάνεις; poster θα εκτυπώνεις; Άχρηστα είναι και θα σε αναγκάσουν να πάρεις μεγάλες μνήμες χωρίς λόγο. Πάρε μια μηχανή με λιγότερα MP, και δώσε περισσότερα λεφτά για πιο γρήγορες μνήμες που θα σε βοηθήσουν να βγάλεις "γρήγορα" τις φωτογραφίες.

 

Και μια γρήγορη μηχανή δεν εγγυάται ΠΟΤΕ ότι θα προλαβαίνεις τη φωτογραφία. Αυτό ξεκινάει από τον φωτογράφο. Όλες πλέον έχουν πολύ καλή απόκριση.

 

Καλως ήρθες στο forum :) (μη μας πεις ότι σε πήραμε και από τα μούτρα)[/quote']

οκ λοιπον τι μου προτεινεις?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα αποφάσισε πρώτα τι θέλεις να κάνεις με τη μηχανή, πόσα λεφτά διαθέτεις, και πόσο χρόνο φαντάζεσαι ότι θα ασχοληθείς με αυτή. Αυτά είναι πράγματα που θα τα αποφασίσεις εσύ πριν σου προτείνω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To apolyto ergaleio :EOS-1Ds Mark II 14_230227.gif

 

Kanei ta panta apo osa theleis alla kostizei kati parapanw.

 

Pantos tha simfonisw me ton tzoykas. Einai san na min ksereis na odigas kai na nomizeis oti mia ferrari tha se kanei kalo odhgo. Thelei psaksimo i fotografia .(estw kai i erasitexniki)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To apolyto ergaleio :EOS-1Ds Mark II 14_230227.gif

 

Kanei ta panta apo osa theleis alla kostizei kati parapanw.

 

Pantos tha simfonisw me ton tzoykas. Einai san na min ksereis na odigas kai na nomizeis oti mia ferrari tha se kanei kalo odhgo. Thelei psaksimo i fotografia .(estw kai i erasitexniki)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikkon d 50 d70 cannon 350 olympus Ε 300 α και μετα ψιλα που θα σου μεινουν αγορασε και κανα φακο και 2 2gb καρτες μνημης και θα εισαι οκ μη κανεις λαλακεια και αγορασεις τοσο επαγγελματικη συσκευη αν και ζηλευω μια d 5o εχω ολη κ ολη και αυτη 6αρα ειναι φιλικα παντα αν σου περισσευουν παρε την cannon αν σου περισσευουν τοσο πολυ παρε μου και εκεινο το φακο 18-300 της νικκον φιλικα παντα και στο πλαισιο του χιουμορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides telika pira tin sony(tin panwpanw) kai einai teleia....mono pou fovamai tin othoni afis.....mipws einai ligo evaisthiti?

Αν σου πούνε ότι είναι ευαίσθητη τι θα κάνεις;

 

Αδιόρθωτοι είμαστε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...