Προς το περιεχόμενο

Help Microcom 2636AD!!!!!


periklists

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία Θα ήθελα να απευθηνθώ σε εσάς γιατί οι υπόλοιποι (βλέπε τσάκαλια της vivodi και αντιπροσωπία της microcom) δεν βοήθησαν και πολύ...

Η ιστορία αρχίζει με εμένα να βγαίνω απο κατάστημα γνωστής αλυσίδας με το πακέτο της Vivodi (ναι το Dsl Cube εννοώ) αγκαλιά.

Πανευτυχής για την αγόρα και την απόκτηση του πακέτου γυρίζω σπίτι και (ανυπόμονος όντας) κάνω τις απαραίτητες συνδέσεις και setαρω το modem.

Υποκοινουμενος απο εναν φιλο (με επεισε με το επιχειρημα οτι η ταχυτητα συνδεσης με δικτυο ειναι μεγαλυτερη απο αυτη με usb) μια μερα ξεσυνδεω το usb καλωδιο και συνδεω το modem με το pc με καλωδιο δικτυου.

Όλα ωραία μεχρι εδώ!!!!

Προχτες ανοιγω το modem για να δω εαν ενεργοποιηθηκε η γραμμη μου (εαν ηταν μονιμα αναμενο το λαμπακι Dsl Act συγκεκριμενα) και παρατηρω οτι είναι.

Πεταω απο τη χαρα μου ωσπου να δω το εικονιδιο της συνδεσης του δικτυου να μου λεει πως η συνδεση μου ειναι περιορισμενη η χωρις αξιοπιστια.

Τελος παντων λεω και περιμενω να δω το κλασικο εικονιδιο του microcom στην γραμμη εργασιων αλλα τιποτα!!!!

Τρελαινομαι και βγαζω το καλωδιο δικτυου απο το modem και το συνδεω μεσω usb.Ελα ομως που δεν γινοταν τιποτα.

Βγαζω την πριζα του τηλεφωνου απο το modem δοκιμαστικα (ασχετο) και το λαμπακι (Dsl Act) συνεχεια αναμενο.(Επαθα πλακα)

Παιρνω στην vivodi και υστερα απο 45 λεπτα αναμονης μιλαω με τον τεχνικο.Ο τυπος μου λεει οτι δεν ξερει τι γινεται τον ρωταο ποιος εχει το service sthn Ελλαδα και μου λεει ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Βρηκα το service μονος μου μεσω internet.

 

 

Εχει κανεις ιδεα τι γινεται γιατι το service ειναι η τελευταια λυση (Ειναι πολυ χρονοβορο και δεν ξερω αμα χρειαζεται κιολας)??????

 

Υ.Γ. Install + Uninstall εχω κανει απειρες φορες χωρεις να καταφερω τιποτα γιατι κολαω στο σημειο που μου λεει να συνδεσω το modem με το pc μεσω usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω chriszg το τσεκαρα αλλα δεν με βοηθαει σε κατι, δυστηχως...

Το Modem ειχε προβλημα και το εστειλα με courier στην vivodi.

Το προβλημα του ηταν οτι ΚΟΛΛΗΣΕ...

Του εκανα Reset και δεν εκανε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω chriszg το τσεκαρα αλλα δεν με βοηθαει σε κατι' date=' δυστηχως...

Το Modem ειχε προβλημα και το εστειλα με courier στην vivodi.

Το προβλημα του ηταν οτι ΚΟΛΛΗΣΕ...

Του εκανα Reset και δεν εκανε τιποτα...[/quote']

 

 

akrivos to idio provlima exo tora eisai ok me to neo modem ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den mporo na to dokimaso giati exo dosei tin aitisi apo tis 13/1/2006 kai perno ston ote kai eno i vivodi mou leei oti esteile tin aitisi apo tis 18/1 o ote mou leei pos den vlepei tin aitisi energopoiisis (asta exo faei friki).

To modem doulevi kanonika.

Mou to allaxan anetotata.(Hrthe i speedex to pire kai mou efere meta apo 3 meres to kainourgio)

Tous eipa oti exei kollisei (tin alitheia diladi)

 

P.S. Prosexe giati an den sou exoun energopoiisei tin grammi mporei na sou protinoun na sto kratisoun kai na sto set-aroun ospou na energopoiithi i grammi (Pragma pou ego den ithela).

P.S.2 Mou esteilan kai tous kodikous mazi xoris na katalavo to giati kai xoris na exei energopoiithei i grammi mou opos proanefera....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To teleytaio (P.S.2) mou ekane entyposi dedomenou oti apo oso xero tous kodikous den stous dinoun me tipota ospou na energopoiithei i grammi???

 

ne kai mena mou kanei entiposi gia tous kodikous pou stous edosan prin tin energopiisi....anyway efxomai na telionis me ton OTE grigora !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...