Προς το περιεχόμενο

domain active ?


chvet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα χθές hosting και έκανα τις αλλαγές εκεί που είχα πάρει το domain name, και άλλαξα το NS1 & NS2, μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βρω εάν έχει ξεκινήσει η λειτουργία της ιστοσελίδας και εάν έχουν ενεργοποιηθεί οι αλλαγές που έκανα ?

 

Το ρωτάω αυτό επειδή γίνεται το εξής περίεργο. Το email που έφτιαξα στο νέο hosting λειτουργεί μια χαρά, όχι όμως το www και το ftp. Και φυσικά αυτό με βάζει σε σκέψη. Πως είναι δυνατόν να λειτουργεί το email ? Άρα μήπως έχουν ενεργοποιηθεί πράγματι οι αλλαγές και κάτι παίζει με το www του domain μου και πρέπει να επικοινωνήσω με το hosting server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia xara. Min anxonesai. Logika den tha einai tipota. Oi name servers ton ISP prepei na enimerothoun gia tin alagi pou ekanes sto domain sou kai merikoi kathisteroun perisotero apo allous. Dokimase na sindetheis me kapoion allo provider i na peis se filous sou me diaforetikis eterias sindesi apo tin giki sou na tsekaroun an doulevei to site sou. Mou exei tixei ki emena polles fores auto. Elpizo na einai auto to provlima sou kai na se kseagxosa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia xara. Min anxonesai. Logika den tha einai tipota. Oi name servers ton ISP prepei na enimerothoun gia tin alagi pou ekanes sto domain sou kai merikoi kathisteroun perisotero apo allous. Dokimase na sindetheis me kapoion allo provider i na peis se filous sou me diaforetikis eterias sindesi apo tin giki sou na tsekaroun an doulevei to site sou. Mou exei tixei ki emena polles fores auto. Elpizo na einai auto to provlima sou kai na se kseagxosa.

 

Λοιπόν τα πράγματα είναι όπως ακριβώς μου τα λες. Εγώ και όσοι είμαστε από forthnet δεν μπορούμε να δούμε τίποτα, ούτε σε ftp email να μπω. Σε όσους άλλους φίλους το είπα από HOL, Αμερική κλπ μου είπαν ότι τους βάζει κανονικά στην σελίδα. Οπότε θα πρέπει να περιμένω 24-48 ώρες να ενημερωθεί και η forthnet για να μπορώ να λειτουργώ σωστά το domain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...