Προς το περιεχόμενο

Amd 64 VS Intel T2300 Dual Core


SpirosSt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Panw pou eixa kataliksei sto FSC Amilo A 1667G1 vgazei i Acer ton ASPIRE 5622WLMi.Para8etw:

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_219&products_id=2532&osCsid=55fff25f2a8f5eda75ac2c06992d24ee

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_220&products_id=2210&osCsid=55fff25f2a8f5eda75ac2c06992d24ee

Poios epeksergastis einai taxiteros re paidia kai poio sistima 8a proteinate? H timi einai sxedon idia. To mono pou me ksenerwnei se osous Acer exw dei einai i mapa (nomizw) o8oni tous. To FSC apo o8oni pws ta paei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Duo Core!

Θα ηθελα να σου πω τον Turion, αλλα η δυνατοτητα για 64bit αυτη την στιγμη και για το αμεσο μελλον (μπορει και ποτε) παραμενει καθαρα θεωρητικη. Δεδομενου λοιπον οτι 64bit drivers δεν θα σου δωσουν, δεδομενου επισης οτι επειδη εχει φτιαχτει για Xp απλα... δεν θα υποστηριξουν (κατα πασα πιθανοτητα) το υπαρχον hardware για να δουλευει με αλλο λειτουργικο, πηγαινε και παρε ενα Duo Core οπου τα πλεονεκτηματα θα τα δεις με το καλημερα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο Νοέμβρη που βγαίνουν τα vista τι γίνεται? Είμαι και εγώ στο ίδιο δίλλημα αλλά μάλλον κλείνω πρός τον Turion που είναι και σημαντικά φθηνότερος...καμμιά άλλη γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομενου λοιπον οτι 64bit drivers δεν θα σου δωσουν' date=' δεδομενου επισης οτι επειδη εχει φτιαχτει για Xp απλα... δεν θα υποστηριξουν (κατα πασα πιθανοτητα) το υπαρχον hardware για να δουλευει με αλλο λειτουργικο [/quote']

 

drivers για τα WIN XP 64bit υπάρχουν κανονικά διαθέσιμοι προς κατέβασμα από το site της εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drivers για τα WIN XP 64bit υπάρχουν κανονικά διαθέσιμοι προς κατέβασμα από το site της εταιρίας.

 

Μιλαμε για drivers για τον φορητο στα 64bit? Εαν ειναι ετσι, με εκπλησσει γιατι παααρα πολλες εταιριες κανουνε τον κινεζο στο εν λογο ζητημα. Εαν παντως υπαρχουν, τοτε μπαινει στο σκεπτικο και το Turion... αν και τον Duo δεν νομιζω να τον αγγιζει... γιατι οπως και να το κανουμε οταν εχεις 2 CPUs και μοιραζονται τα πραγματα, ειναι αλλιως... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια ακόμα φορά θα πω ότι τα acer είναι πολύ επίφοβα...και σε συνδυασμό με μη δοκιμασμένη πλατφόρμα μου κάνει πολύ ρίσκο.

Προσωπικά θα έπερνα το amilo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To FSC apo o8oni pws ta paei?

 

Το έχω με άλλο επεξεργαστή. Η οθόνη είναι GLARE TYPE που προσωπικά με έχει ικανοποιήσει με το παραπάνω. Βλέπω συχνά ταινίες με φίλους και 3 άτομα βλέπουμε πολύ χαλαρά την ταινία χωρίς προβλήματα. Καλά χρώματα και καλή γωνία θέασης. Ανάλυση όμως, η πιο μεγάλη που μπορώ να σηκώσω είναι 1280χ800 αν θυμάμαι σωστά. Εμένα μου αρκεί με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για drivers για τον φορητο στα 64bit? Εαν ειναι ετσι, με εκπλησσει γιατι παααρα πολλες εταιριες κανουνε τον κινεζο στο εν λογο ζητημα. Εαν παντως υπαρχουν, τοτε μπαινει στο σκεπτικο και το Turion... αν και τον Duo δεν νομιζω να τον αγγιζει... γιατι οπως και να το κανουμε οταν εχεις 2 CPUs και μοιραζονται τα πραγματα, ειναι αλλιως... :mrgreen:

 

Και μάλιστα drivers που εγκαθίστανται αυτόματα με το Automatic driver update with DeskUpdate!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο Turion ειναι 64-Bit επεξεργαστης αλλα απο την αρχιτεκτονικη του ειναι απολυτα συμβατος με 32-bit λειτουργικα και εφαρμογες δε τιθεται θεμα...ειναι η εκδοση του Athlon64 για φορητα και ειναι πολυ αξιοπιστη και δυνατη λυση. Η λυση του CoreDuo ειναι πιο ολοκληρωμενη οσο αφορα την αυτονομια επειδη ειναι σχεδιασμενη η πλατφορμα του απο την Intel για φορητα PC ενω απο την AMD μονο η CPU ειναι σχεδιασμενη για φορητους... Προσωπικα προτεινω την AMD για την ταχυτητα και τα 64-bit που προσφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω δεί στις υπάρχουσες εφαρμογές ειναι 10-15% πιο γρήγορος από τον αντίστοιχό μονοπύρηνο. Βέβαια η αίσθηση σε καθημερινές δουλείες είναι πολύ διαφορετική χωρίς καθόλου καθυστερήσεις. Αργότερα λογικά θα γραφτούν προγράμματα που θα εκμεταλεύονται πλήρως τους 2 πυρήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...