Προς το περιεχόμενο

Pocket pc σύνδεση με Laptop


giannisgolf4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Εχω ένα PocketPC HP δεν θυμάμαι μοντέλλο, πάντως ειναι ένα απο τα καλύτερα στην αγορά και το έχω πάρει για χρήση GPS κυρίως. Διαθέτει και Bluetooth.

 

Η ερώτηση ειναι η εξής. Στον φορητό μου υπολογιστή ο οποίος έχει Εξτρα Bluetooth, μπορει να συνδεθεί το PocketPC δλδ να βλέπω ότι στο PocketPC στον φορητό???

Συγκεκριμμένα το θέλω για να βλέπω σε πιο μεγάλη εικόνα τους χάρτες (Destinator 3 - GPS). Ρωτάω εδώ γιατί μου είπανε από την εταιρεία του λογισμικού ότι είναι δυνατό να γίνει μέσω Hardware και όχι μέσω του λογισμικού τους. Φίλος το είχε κάνει σε οθόνη 7 ιντσων του αυτοκινήτου και δούλευε τέλεια μόνο που δεν μπορώ να τον βρώ τον συγκεκριμμένο.

 

Παρακαλώ βοηθήστε με παιδια. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι καλωδιακά, αφού εγκαταστήσεις τους οδηγούς του palmtop στον φορητό σου. Πρέπει να γίνεται και ασύρματα, όμως δε νομίζω να είναι τόσο εύκολο. Έχω καταφέρει σύνδεση του palmtop μου με κινητά φίλων χωρίς πρόβλημα, αλλά ποτέ με φορητό Η/Υ.

 

Σημείωση: η σύνδεση με το καλώδιο (μέσω USB 2) είναι σαφώς ταχύτερη απ' το μπλε δόντι :-). Πιστεύω ότι καλό είναι να το λάβεις κι αυτό υπόψην σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡ και καλυτερο της αγορας δεν ισχυει....

Συγνωμη αν σε απογοητευω αλλα τα ΗΡ ειναι για τ....

 

Αν καταλαβα θελεις να βλεπεις το Destinator στο Laptop.

Πρεπει να βρεις το Monkey(κατι) και να το κανεις εγκατασταση στο Laptop.

Να βαλεις τον χαρτη στο Monkey(kati).

Μετα συνδεεις ειτε ΒΤ ειτε USB το PPC με το Laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...