Προς το περιεχόμενο

Centrino 1,6 Η Intel 3,2?


HomoR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

THA HTJELA NA KANW MIA ERWTHSH SXETIKA ME TOUS EPEXERGASTES CENTRINO. EXW ENAN LAPTOP TOSHIBA ME EPEXERGASTH CENTRINO 1,6 Mhz. H DIAFORA ME TOUS ALLOUS EPEXERGASTES POIA EINAI? EINAI PROTIMOTEROS ENAS EPEXERGASTHS INTEL H AMD STA 3,0 H 3,2 Mhz? ME LIGA LOGIA YPARXEI ANTISTOIXISH SE TAXYTHTA OSWN AFORA THN TAXYTHTA TOY CENTRINO ME TOYS YPOLOIPOUS EPEXERGASTES THS AGORAS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά Centrino της Intel είναι πολυ επιτυχημένη. Να τους προτιμήσεις καθώς έχουν πολύ χαμηλή κατανάλωση, χαμηλός βάρος στα φορητά που τους έχουν, χαμηλές θερμοκρασίες και αποδίδουν όσο ένας επεξεργαστής σε διπλάσια συχνότητα περίπου.

 

Centrino δαγκωτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ypologizw oti o 1,6 einai peripou oso kai 2,5 h 2,6 intel

me tous amd64 exei megalh diafora ,omws einai poly kalos gia laptop se adithesh me tous parapanw pou prokaloun problhmata yperthermanshs kai taxthtath ptwsh ths batarias

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα σε ρευμα κανεις δεν κανει αντιστοιχια με κανεναν.Σε θεμα ισχυς εκτος ρευματος(δηλαδη απο μπαταρια laptop) ισως να ειναι αυτες οι αντιστοιχιες αν κ αμφιβαλλω παρα πολυ.Πως ειναι δυνατον αλλωστε?Δεσμευομαι να παρω πισω την αποψη μου μολις καποιος μου βγαλει benchmark που να αποδεικνυουν τα παραπανω αλλα δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο.

 

Τα σέβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπάνω ισχύουν όταν ο φορητός δουλεύει στο ρεύμα, με μπαταρία είναι πιο κάτω (αναμενόμενο άλλωστε).

Δεν είναι δικά μου νούμερα, κάπου τα βρήκα στο Internet. http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=18483

Οποιος μπορεί να τρέξει ένα συγκριτικό benchmark ας το κάνει μπας και ξεκαθαρίσουμε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπίτι έχω 1.8 (dothan) Centrino και 640(3.2) Pentium 4.Στο 3d mark 2006 o M μου βγάζει cpu score 760 και ο 640 1100.Είναι μεγάλη η διαφορά.Και άλλο έβαλα για τεστ επεξεργαστή και πάλι μεγάλη διαφορά έβγαλε.Και χωρίς αυτά τα χαζοτεστ αλλά στην πράξη με videoεπεξεργασία στο nerovision και μετατροπή σε DVD o 640 υπερτερεί χαλαρότατα και με διαφορά.Πάντα τον Μ σε ρεύμα και στις ρυθμίσεις ενέργειας να δουλεύει σαν desktop.Προσωπικά πιστεύω ο παλιός 1.8 dothan κυμαίνεται στις επιδόσεις του 2.8.Στους πιο καινούργιους με τα 533 fsb και στους τωρινούς με διπλοπυρίνες σίγουρα αλάζουνε τα δεδομένα υπέρ του Μ.Φυσικά για μένα η καλύτερη επιλογή για φορητούς είναι οι cetrino

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...