Προς το περιεχόμενο

Αξιζει;


gjimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα απο μενα.Θελω να ρωτησω αν αξιζει να παω απο τα windows στα Linux.Τι θα μου λειψει απο τα windows και δεν θα το εχουν τα Linux.Δεν θελω να κανω Partition αλλα να αλλαξω τελειως λειτουργικο και να παω στα Linux.AΞΙΖΕΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai, axizei. Isws na sou leipsoun kapoia paihnidia grammena gia windows (an eheis ti synitheia na paizeis). Prepei omws na vevaiwtheis oti anagnwrizetai to hardware sou apo to linux (scanner, ektypwtis, webcam klp) Dokimase ta liveCD twn dianomwn gia na to diapistwseis prin to egatastiseis.

Twra stin epilogi tis dianomis, pes mas ti akrivws zitas, ti hrisi tha kaneis klp na sou kanoume kai protaseis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θελω και πολλα πραγματα να κανω.Θελω να εχω ενα καλο προγραμμα να τραβαω τις ταινιες μου στον σκληρο και μετα να τις γραφω[ΝΕRO] ,να ακουω και να φτιαχνω κανα ΜΡ3 ,να δουλευω office,να στελνω τις φωτογραφιες μου και να τις επεξεργαζομαι.Τωρα για παιχνιδια δεν τρελαινομαι και πολυ.Οσο για internet εχω ΑDSL 384 .Αυτα και ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τότε γιατί θέλεις να βάλεις linux, γι αυτά που θες αφού έχεις windows μια χαρά είσαι.

Λάθος σκεπτικό!Ο καθένας έχει τους λόγους του και δεν είναι υποχρεωμένος να τους αναφέρει!Αν αξίζει ρώτησε!!! ;-)

 

Αξίζει φίλε,αρκεί να δεις αν σου δουλεύει το hardware!Εγώ θα σου πρότεινα να τα βάλεις και τα δύο λειτουργικά αρχικά,για μια περίοδο προσαρμογής και μετά βλέπεις και κάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θελω και πολλα πραγματα να κανω.Θελω να εχω ενα καλο προγραμμα να τραβαω τις ταινιες μου στον σκληρο και μετα να τις γραφω[ΝΕRO'] ,να ακουω και να φτιαχνω κανα ΜΡ3 ,να δουλευω office,να στελνω τις φωτογραφιες μου και να τις επεξεργαζομαι.Τωρα για παιχνιδια δεν τρελαινομαι και πολυ.Οσο για internet εχω ΑDSL 384 .Αυτα και ευχαριστω για τις απαντησεις
Hrisimopoiw tin Mepis. Des tous logous edw:

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=132430

 

Den gnwrizw dystyhws ti ginetai me to ADSL, giati hrisimopoiw ethernet.

Prepei omws na se proeidopoiisw gia to exis. Hrisimopoiei ena repository (apothiki ylikou) tis dianomis debian gia ta updates. Epeidi afto parousiazei krisi astatheias teleftaia to team tis Mepis mas eipe na min kanoume updates proswrina kai an kratisei poly kairo i astatheia na katevazoume apo tin Ubuntu. To zitima den ainai megalo, alla prepei na to xereis.

 

Alles dianomes pou tha sou proteina einai Kubuntu,Ubuntu, Suse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος σκεπτικό!Ο καθένας έχει τους λόγους του και δεν είναι υποχρεωμένος να τους αναφέρει!Αν αξίζει ρώτησε!!! ;-)

 

Αξίζει φίλε' date='αρκεί να δεις αν σου δουλεύει το hardware!Εγώ θα σου πρότεινα να τα βάλεις και τα δύο λειτουργικά αρχικά,για μια περίοδο προσαρμογής και μετά βλέπεις και κάνεις![/quote']

 

Το σκεπτικό είναι σωστότατο και βασίζεται στο ότι μισές ερωτήσεις λαμβάνουν και μισές απαντήσεις. Το αξίζει είναι υποκειμενική ερώτηση αν δεν δώσει περισσότερες πληροφορίες, π.χ. αν είναι διατεθιμένος να αφιερώσει κάποιο χρόνο για να κάνει αυτά τα πράγματα, αν δε γουστάρει να ψάχνει σε compatibility lists πριν αγοράσει κάτι, για ποιό λόγο θέλει να αφήσει τα windows, γιατί θέλει να βάλει linux, κλπ., δεν μπορείς ξεκάθαρα να του πεις αν αξίζει ή όχι.

Για όσους βιαστήκατε να απαντήσετε ότι αξίζει, ετοιμαστείτε για παν ενδεχόμενο να απαντήσετε στο επόμενο flame-thread για linux που δημιουργήθηκε από κάποιο δυσαρεστημένο χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω ολους για το χρονο που εχασαν για να μου απαντησουν.Ακομα δεν κατελειξα αλλα με εχετε βοηθησει πολυ με αυτα που μου ειπατε.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους βιαστήκατε να απαντήσετε ότι αξίζει, ετοιμαστείτε για παν ενδεχόμενο να απαντήσετε στο επόμενο flame-thread για linux που δημιουργήθηκε από κάποιο δυσαρεστημένο χρήστη.
Swreia provlimatwn tha vreis kai sto Windows kai sto Linux. Paizei omws kai to eidos twn provlimatwn. Ph gia mena einai protimotero na eheis provlimata hardware para problimata iwn, spyware kai allwn vrwmiwn tou internet pragma pou synantas kata koron sto Windows. I asfaleia einai simantikos paragwn stin lipsi apofasis gia allagi leitourgikou. Sou apantw epeidi eimai apo aftous pou eipan axizei.

Kai giati na viastoume na apantisoume? Boroume na xeroume ti lysi se ola ta provlimata tou linux? Enas hristis Windows borei na apantisei se ola ta provlimata tou Windows?

Egw proswpika nomizw oti yperaxizei ton kopo. Kai mono na skeftw oti ehw apallagei apo to kathimerino aghos me ta scannings mou ftanei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...