Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Kai Media Center


andreas_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ανοιγω αυτο το θεμα για να αναλυσουμε τις δυνατοτητες του 360 ως προς την συνδεσιμοτητα του με ενα pc.

 

Εγω εχω περασει στο pc ενα ξεχωριστω λειτουργικο (Windows Media Center) και ετσι υποτηθεται οτι περα απο την μουσικη και τις φωτογραφιες μπορω να παιξω και video στην τηλεοραση μου. Εχει κανει κανεις κατι αναλογο?

Ποιους codec χρησιμοποιειτε και τι αρχεια εχετε την δυνατοτητα να παιξετε?

 

Και κατι αλλο. Μπορεις λεει να δεις και να γραψεις ΤV programms. Πως γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια και μπορεις να streamαρεις video απο το PC σου ,αρκει αυτα να ειναι wmv ή mpg.Τα αλλα format μπορεις να τα δεις χρησιμοποιοντας καποιες εφαρμογες που κανουν onthefly μετατροπη σε wmv (http://www.xbox-scene.com/xbox360-tools/Connect360.php).

Αυτο με τα TV Programs δεν ξερω να σου απαντησω, γιατι τα WinMCE που εχω δεν υποστηριζουν την καρτα TV που εχω (μια αρχαια Hauppauge με 878 )

Παντως καλες οι multimedia δυνατοτητες του 360 αλλα δεν συγκρινεται με τις δυνατοτητες ,τη λειτουργικοτητα και την ευκολια του ΧΒΟΧ Media Center , νεες εκδοσεις του οποιου κυκλοφορουν καθε εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω, αν εχω καρτα τηλεορασης στο pc θα μπορω να δω στην τηλεοραση οτι πιανει η καρτα?

Δηλαδη αν εχω μια δορυφορικη skystar 2 θα μπορω να δω στην tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...