Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με video αρχεία στο Suse 10


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμάζω με τον kaffeine, xine, Totem και όποιον άλλο player διαθέτει η συγκεκριμένη διανομή αλλά δεν μπορώ να δω τίποτε, ούτε ήχο έχω. Ο Kaffeine ανοίγει με μαύρη οθόνη χωρίς ήχο και η μπάρα αναπαραγωγής προχωρά με ταχύ ρυθμό. Δηλαδή ένα video των 30 λεπτών το "τελειώνει" σε μερικά δευτερόλεπτα. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο; Έχω περάσει codecs (win32, xvid, divx4linux, lame, mad).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες πιο SUSE 10 εχεις το Χ86_84 ή το 32Bit. Αν κατεβασες τa w32codec-all και xvid και χρησιμοποιεις kaffeine τοτε θα πρεπει να ανανεωσεις το kaffeine απο το site pacman καθως και καποια libs και το Speex.Επειδη δεν ειμαι στο pc μου δεν θυμαμαι να γραψω αλλα,αλλα αν εχεις προβλημα οταν βρω την λιστα με ολα οσα χρειαζονται θα βοηθησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις ένα-ένα τα προγράμματα xine,kaffeine,mplayer και μετά να τα εγκαταστήσεις ένα-ένα πάλι από το pacman.Εγώ το έκανα και μου δούλεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An milas gia rpm, einai 'rpm -e <package name>'.

Ena 'man rpm' 8a se boh8hsei akoma perissotero.

Pantws o mplayer opws sou eipa 99% douleuei me th mia, se anti8esh me tous ypoloipous players (eidika o totem se FC3, FC4 den epaixe pote...an k sto Debian twra skizei...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...