Προς το περιεχόμενο

linux se amilo m 1451g


kavatzoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

apofasisa na kanw to megalo bhma kai na valw linux sto forhto moy afoy ta PANTZOYRIA XP moy spane ta neyra.

dokimasa diafora live cd kai dvd distro

kanotix live cd

mandriva live dvd 2006

knoppix live dvd

ola omorfa kai wraia to mhxanhma petaei

to provlhma moy einai oti den exw HXO .....

eimai asxetos me shell kai root phra vivlia na diavasw siga siga bhma pros bhma apla h aporeia moy einai afoy fortwnei drivers (ta vysmata einai ola ok ) giati den exw hxo

mhpws kapoios exei vrei th lysh...

 

amilo m1451g centrino 760 2gb ram 80gb sata

eyxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τα παντζουρια ΧΠ σου σπανε τα νευρα, το Λινουξ θα στα κανει νταουλια.... φανταζομαι οτι το προβλημα του ηχου ειναι απλα το πρωτο που αντιμετωπιζεις, αλλα εχεις ακομα πολλλλλααααα να δεις...

 

Καλο το Λινουξ, αλλα δεν ειναι για τον μεσο χρηστη.Θελει ΠΟΛΛΛΕΣΣ γνωσεις και ΠΠΑΑΑΡΑΑΑ πολυ χρονο. Εγω στην αρχη ημουνα παρα πολυ ενθουσιωδης με το λινουξ, αλλα εσπασα τα μουτρα μου.Τωρα λογω φορτου εργασιας, δεν ασχολουμαι καθολου.Στο μελλον βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τα παντζουρια ΧΠ σου σπανε τα νευρα' date=' το Λινουξ θα στα κανει νταουλια.... φανταζομαι οτι το προβλημα του ηχου ειναι απλα το πρωτο που αντιμετωπιζεις, αλλα εχεις ακομα πολλλλλααααα να δεις...

 

Καλο το Λινουξ, αλλα δεν ειναι για τον μεσο χρηστη.Θελει ΠΟΛΛΛΕΣΣ γνωσεις και ΠΠΑΑΑΡΑΑΑ πολυ χρονο. Εγω στην αρχη ημουνα παρα πολυ ενθουσιωδης με το λινουξ, αλλα εσπασα τα μουτρα μου.Τωρα λογω φορτου εργασιας, δεν ασχολουμαι καθολου.Στο μελλον βλεπουμε.[/quote']

 

 

Είσαι λίγο υπερβολικός!Αν σου αναγνωριστεί σωστά το hardware και είσαι ευχαριστημένος με τον τρόπο που δουλεύει,τότε απο'κει και πέρα όλα τα άλλα λύνονται,χωρίς να ζοριστείς πάρα πολύ!Ας μην αλλάξει όμως και πάλι η συζήτηση και καταλήξει να γίνει αντιπαράθεση για το αν είναι εύκολο ή δύσκολο.Δοκίμασε όλα τα είδη drivers που έχει ήδη το Linux και ίσως κάποιος driver λειτουργήσει.Αλλιώς ψάξε στο Google αν αναφέρεται κάπου για το πως μπορεί ίσως να δουλέψει η κάρτα ήχου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα σου χρησιμοποιεί το Azalia codec 7.1 από ότι είδα στο site της fujitsu.

Θα πρέπει να κατεβάσεις τον τελευταίο κέρνελ και να τον κάνεις compile.

Ο driver είναι για το "intel HD audio".

Ότι απορίες έχεις για το compiling εδώ είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...