Προς το περιεχόμενο

help agora laptop ti marka kai poio montelo?


VARADERO73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia xara se olous

tha ithela kai ego me thn seira mou na zitiso tin boitheia ton empeiron kai pio eidikon gia na agoraso ena laptop-ta xrimata poy skeftomai na diatheso einai sta 1500-1600€ (an yparxei omos kapoio montelo me 1650€ den tha po oxi elpizo na katalabainete ti ennoo).

ti prepei na prosekso cpu? othoni?

ti lete gia sony vaio kai fuj siem kai toshiba ?

tha me boithouse kai na moy proteinate sygkekrimena montela

 

eyxaristo ek ton proteron!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

giati den kaneis mia ereuna sto diktyo gia to ti epiloges exeis na mas tis deikseis kai na sou proteinoume.

Oles oi parapanw markes einai mia xara (prosopika den tha eperna vaio giati mono lezanta einai kai gemata asimbatotites!).

Egw px sou proteinw HP apo idian peira. Fysaei edw kai 7 mhnes pou to exw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eyxaristo gia tin apantisi file akrobat,epsaksa ligo alla nomizo oti mperdeytika xeirotera-tha hthela na zitiso

se esena kai se ola ta paidia poy mporoun na me boithisoun dioti eimai oligon asxetos-

an den sas koyrazo na mou proteinete kapoia sygkekrimena montela apo 1500-1700€ kai se markes aytes poy theoreitai eseis kalyteres

( ayta ta innovator ti soi einai?)

an sas voithaei -me endiaferei na exei kali othoni kai na einai grigoro (se paixnidia den exo polles apaitiseis )

 

eyxaristo gia oles tis apantiseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi kai mapa ta vaio.. min trelathoume kiolas...Oti kalytero paizei auth tin stimgh stin agora einai vaio.Asimbatothtes me pia enoia?

 

Egw exw acer kai eimai euxaristimenos (alla eimai apo tous ligous pou eixane acer kai den tous egbale problimata) alla den tha sigrinw ta acer me ta vaio.

 

Futsitsu exei i aderfh mou.... megalh patata ...

 

Egw pantos an eperna laptop tha eperna vaio.. einai ligo akriba alla einai polly kala mixanakia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Emena to epomeno laptop mou tha einai mac opwsdipote. Den einai zwi afti me ta spywares kai tous ious twn windows. Twra eimai se linux kai volevetai i katastasi, alla nomizw oti to mac einai pio oloklirwmeno systima giati yparhei enas pou kanei koumanto ki ohi pentakosioi san to linux. Twra tha moy peis ta laptop me Windows einai pio ftina. Afto na legetai. Ama omws ftanoun ta hrimata, kalytera mac lew egw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi kai mapa ta vaio.. min trelathoume kiolas...Oti kalytero paizei auth tin stimgh stin agora einai vaio.Asimbatothtes me pia enoia?

 

Egw exw acer kai eimai euxaristimenos (alla eimai apo tous ligous pou eixane acer kai den tous egbale problimata) alla den tha sigrinw ta acer me ta vaio.

 

Futsitsu exei i aderfh mou.... megalh patata ...

 

Egw pantos an eperna laptop tha eperna vaio.. einai ligo akriba alla einai polly kala mixanakia.

dhladh mono eksakois ksereis oti ta vaio einai kala!

gia to 20% ths timhs pou plirwneis parapanw mono kai mono epeidh einai vaio kai pio designata lene polla.

Kolitos me vaio to exei liwsei sto strwsimo. Den siaxnei me tipota.

Ti bliutooth, ti wireless!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi kai mapa ta vaio.. min trelathoume kiolas...Oti kalytero paizei auth tin stimgh stin agora einai vaio.Asimbatothtes me pia enoia?

 

Egw exw acer kai eimai euxaristimenos (alla eimai apo tous ligous pou eixane acer kai den tous egbale problimata) alla den tha sigrinw ta acer me ta vaio.

 

Futsitsu exei i aderfh mou.... megalh patata ...

 

Egw pantos an eperna laptop tha eperna vaio.. einai ligo akriba alla einai polly kala mixanakia.

 

 

Πριν κανα μήνα ήμουν σε δίλλημα τι λάπτοπ να πάρω. Ημουν ανάμεσα σε Acer και Fujitsu Siemens. Τα Vaio τα είχα δεί απο κοντά και με είχαν εντυπωσιάσει με την οθόνη τους. Ηταν πιο ζωντανά τα χρώματα της οθόνης σε σχέση με τα αλλα λαπτοπ.

Είχα βρεί αρκετά μοντέλα της Acer με όριο τιμής τα 1500 ευρώ και ήμουν πολύ κοντά στην αγορά τους. Μόλις όμως διάβασα οτι έχουν προβλήματα και οτι το service τους είναι άσχημο τότε έψαξα προς F-S μεριά. Βρήκα το 1437G με 1500 ευρώ και εχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος απο την επιλογή μου! Το μόνο αρνητικό είναι το lagging issue και το εχω παρατηρήσει ως τώρα 2 φορές.

Κατα τα άλλα και σε ripping και σέ επιδόσεις δεν έχω κανένα παράπονο. Και ναι η πρώτη μου επιλόγη χωρίς σκέψη θα ήταν τα Vaio. Βάζοντας όμως και την σχέση μεταξύ επιδόσεων και κόστους τοτε χαλαρά F-S! Μπορεί η Acer να έχει τις καλύτερες τιμές αλλά με όλα αυτά που μπορούν να σε κάνουν να μετανιώσεις για την αγορά σου για μένα την βγάζουν εκτός επιλογής!

Αν δεν σε νοιάζει να δώσεις κάτι παραπάνω κοιτα Vaio-Dell αλλιως θα σου πρότεινα Fujitsu Siemens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acrobat exw doulepei kai me vaio .exoune apeiroi gnwstoi mou vaio kai kaneis pote den eixe problima.Kai entaksi alh poiothta kataskeuhs ta vaio kai allh ta acer.sto diko mou acer aporw pws den exoune spasei ta plastika tou akoma.H pws den exoune liwsei. Teleiws pseutiko se sxesi me ta vaio.

 

Oso afora to thema design, oti plirwneis perneis, to idio kalusta tha mporouse na pei kaneis kai gia ta mac.

 

Malon o filos sou tha itane atuxos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα μήνα ήμουν σε δίλλημα τι λάπτοπ να πάρω. Ημουν ανάμεσα σε Acer και Fujitsu Siemens. Τα Vaio τα είχα δεί απο κοντά και με είχαν εντυπωσιάσει με την οθόνη τους. Ηταν πιο ζωντανά τα χρώματα της οθόνης σε σχέση με τα αλλα λαπτοπ.

Είχα βρεί αρκετά μοντέλα της Acer με όριο τιμής τα 1500 ευρώ και ήμουν πολύ κοντά στην αγορά τους. Μόλις όμως διάβασα οτι έχουν προβλήματα και οτι το service τους είναι άσχημο τότε έψαξα προς F-S μεριά. Βρήκα το 1437G με 1500 ευρώ και εχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος απο την επιλογή μου! Το μόνο αρνητικό είναι το lagging issue και το εχω παρατηρήσει ως τώρα 2 φορές.

Κατα τα άλλα και σε ripping και σέ επιδόσεις δεν έχω κανένα παράπονο. Και ναι η πρώτη μου επιλόγη χωρίς σκέψη θα ήταν τα Vaio. Βάζοντας όμως και την σχέση μεταξύ επιδόσεων και κόστους τοτε χαλαρά F-S! Μπορεί η Acer να έχει τις καλύτερες τιμές αλλά με όλα αυτά που μπορούν να σε κάνουν να μετανιώσεις για την αγορά σου για μένα την βγάζουν εκτός επιλογής!

Αν δεν σε νοιάζει να δώσεις κάτι παραπάνω κοιτα Vaio-Dell αλλιως θα σου πρότεινα Fujitsu Siemens.

Eχω κι εγω το Μ1451G χωρις προβλημα ως τωρα..αυτο που προβληματιζει μονο με την FJS ειναι τα πολλα παραπονα που ακουγονται τελευταια στο νετ κι ιδως στο φορουμ τους...δεν ξερω.. αλλα αν θα αγοραζα τωρα, μαλλον θα πηγαινα σε Toshiba η Sony..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

telika nomizo oti i sony i fuj siem tha paro

tha mporousate na mou dosete 1-2 modela se vaio kai 1-2 se fuj siem gia na mporeso na epilekso,

ta xrhmata poy skeftomai na diatheso einai 1500-1600-ante kai 1700 an ksero oti kati aksizei to kopo- kai den prepei na to xaso gia 50 i 100€ parapano

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε varadero πριν προχωρήσεις στην αγορά καλό θα είναι να τσεκάρεις και τιμές. Θα μπεις στο skroutz.gr και θα βρεις κάποιο κατάστημα να πας από εκεί να το δεις και να το πάρεις. Δεν γνωρίζω τις απαιτήσεις σου από το φορητό που θες να αγοράσεις, αλλά στα χρήματα που μας λες και λίγο παρακάτω βρίσκεται το Sony Vaio FS415M. Αυτό μπορείς να το βρεις στις μεγάλες αλυσίδες γύρω στα 1450 - αλλά (να είναι καλά το skroutz.gr) η Γραμμή (http://www.grammi.gr) το έχει 1340 euros τελική. Είναι πολύ καλό μηχάνημα. Εγώ έχω το FS215S (πιο παλιό μοντέλο) που έχει το ίδιο case με αυτό, και το μόνο που έχω να πω είναι ότι ποιοτικά είναι άψογο. Τα Fujitsu-Siemens είναι και αυτά ποιοτικές κατασκευές (υπολείπονται βέβαια των sony) αλλά το service τους το έχει η Allman (έχει και τα Acer) και είναι άθλιο. Σχετικά με τα HP καλύτερα άστο... έχουμε 2006 και τα hp/Compaq στους φορητούς ήταν top μέχρι το 2000 που έγινε και η συγχώνευση - από εκεί και πέρα έχουν πάρει την κατρακύλα σε θέματα ποιότητας και το σέρβις τους είναι βραδυποριακός/ταλαιπωριακός. Τώρα το best of σε ποιότητα είναι τα ibm. Δουλεύω εδώ και 6 χρόνια τεχνικός, ποτέ δεν έχω δει IBM doa (dead on arrival).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα πριν απο ενα χρονο περιπου ενα turbo-x και μεχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν εχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και στεκεται καλά στις προδιαγραφές του. Αποφάσισα να πάρω turbo-x λόγω service γιατί - κούφια η ώρα- να ξέρεις ότι με τις "μάρκες" θα ταλαιπωρηθείς πολύ!

 

Επίσης χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, έχω ακούσει ότι οι acer έχουν αρκετά προβλήματα και (παρά την ελκυστική τιμή τους) δεν θα στο συνιστούσα. Ειδικά για το service έχω ακούσει και διαβάσει τα χειρότερα (μέχρι και 3 μήνες καθυστέρηση...) Και αυτό που μου έκανε κάκιστη εντύπωση είναι ότι όταν κάποιο περιοδικό τους γνωστοποιεί ένα γράμμα διαμαρτυρίας απαντούν απλά ότι δεν δέχονται να απαντήσουν.

 

Τα vaio όντως έχουν κορυφαία οθόνη πράγμα σημαντικότατο αν το χρησιμοποιεί πολλές ώρες συνεχόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia vlepo oti einai diskolo na apofasisei kapoios na agorasei kati eidika otan den gnorizei polla pragmata gia ayto poy thelei na parei -loipon gia ayto ego ekana oti me simvoulepsate kai koitaksa analutika ta montela (oxi oti katalava kai polla pragmata.......leme tora)

thelo tin gnomis sas gia ta parakato

 

sony vaio fs315

sony vaio fs 415 mou to proteine o forensic (thanks!!!)

sony vaio fe 11s (auto ektos apo oti exete na mou peite -thelo na rotiso kai gia to leitourgiko tou )

toshiba satellite m70-160

toshiba satellite m70-159

fuj siem amilo 3438

fuj siem amilo 1437 GQ

 

OI TIMES PAIZOUN APO MAGAZI SE MAGAZI

tha ithela tin voitheia sas oste na katalikso

eyxaristo-

varamperdemenos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε VARADERO73. Είμαι κάτοχος ενός FSC Amilo M3438G. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει για το πρόβλημα που παρουσιάζουν τα μοντέλα της Fujitsu που αναφέρεις. Αν και κάποιος το ανέφερε για να το σκέφτεσαι ακόμα δεν θεωρείς οτι είναι κάτι σημαντικό..:-| . Αν δεν βαριέσαι ρίξε μια ματιά στο foroum αυτό http://support.fujitsu-siemens.de/forum/viewtopic.php?t=13089&postdays=0&postorder=asc&start=615.

Αν και οι 2 φορητοί της Fujitsu που αναφέρεις έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά σε χαμηλή τιμή (:confused: ), σου προτείνω να ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΑΚΡΥΑ.

Αφού δεν ενδιαφέρεσαι και πολύ για παιχνίδια sony vaio είναι πολύ καλή επιλογή, όπως και Toshiba. Θα κοιτάξω και τα μοντέλα που αναφέρεις και θα κάνω μια πίο συγκεκριμένη πρόταση, μόλις βρώ λίγο χρόνο γιατί έχω τρέξιμο με πολυτεχνείο...:( :(.

 

Φιλικά, Θέμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...