Προς το περιεχόμενο

GFORCE 7900GT/GTX Σε ΣΤΟΚ ??


HellasVagabond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δικο μου το τοπικ γραφω οτι θελω... :D

LoL...

Κολαει στο οτι εχουμε αποροφηθει με το SLI και το CF και στην τελικη αν αυτος ο επιταχυντης προσφερει οτι λεει τοτε δεν θα υπαρχει λογος για SLI ουτε για CF...

 

Eυχαρίστως λοιπόν να σε διορθώσω για άλλη μια φορά. ΑTI/NVIDIA θα εκμεταλλευτούν στο προβλεπόμενο μέλλον τα multi-chip/GPU configs ακριβώς για physics. Αν αναλογιστεί κανείς τι κερδίζει συνολικά να δώσει 300 ΔΟΛΛΑΡΙΑ $ για μια κάρτα της AGEIA και τι κερδίζει να προσθέσει μια δεύτερη κάρτα γραφικών για SLi ή CrossFire αντίστοιχα, βλέπω η AGEIA να έχει τεράαααααααααστιο μέλλον.

 

Καμία άλλη απορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαρίστως λοιπόν να σε διορθώσω για άλλη μια φορά. ΑTI/NVIDIA θα εκμεταλλευτούν στο προβλεπόμενο μέλλον τα multi-chip/GPU configs ακριβώς για physics. Αν αναλογιστεί κανείς τι κερδίζει συνολικά να δώσει 300 ΔΟΛΛΑΡΙΑ $ για μια κάρτα της AGEIA και τι κερδίζει να προσθέσει μια δεύτερη κάρτα γραφικών για SLi ή CrossFire αντίστοιχα' date=' βλέπω η AGEIA να έχει τεράαααααααααστιο μέλλον.

 

Καμία άλλη απορία;[/quote'] Ε τώρα μας ξενέρωσες... δε βλέπεις τι απάντησα εγώ; Άστον να ρωτήσει τα "contacts" του, μη του τα δίνεις έτοιμα στο πιάτο :lol: Δε τον βλέπεις που νομίζει ότι με ένα PPU δε θα έχει ανάγκη για CF και SLI, λες και θα του αυξάνει τις επιδόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεε, sorry κιόλας αλλά δεν έχω σκοπό να μπλέξω στη διένεξη παρά μόνο στο σημείο των χρημάτων (400-500-600? για κάρτα γραφ δε δίνω-πρόβλημά μου, όποιος τα δίνει καλά κάνει-πρόβλημά του). Μια εντελώς ειλικρινής ερώτηση: Ποιά είναι η διαφορά στις φωτό που παρέθεσε ο ΒΡ 3post πριν? Τις κοίταζα 2-3 λεπτά και άκρη δεν έβγαλα (στις αντίστοιχες πάντα κατηγορίες). Πολύ περισσότερο, εσεις πως τα βλέπετε σε fps όταν το μόνο που ενδιαφέρει είναι να μείνεις ζωντανός? Δε μιλάω για διαφορές μεταξύ 800*600/Low και 1600*1200/UltraHigh, αλλά για απολύτως συγκρίσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο τους λεω αλλα προκειμενου να δικαιολογησουν την ΑΤΙ λενε οσα λενε...Δεν θα τρεχουν οταν θα τους κυνηγανε σε ενα FPS παρα θα καθονται και θα αγναντευουν την εικονα κολλημενοι μαλιστα πανω στην οθονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα μας ξενέρωσες... δε βλέπεις τι απάντησα εγώ; Άστον να ρωτήσει τα "contacts" του, μη του τα δίνεις έτοιμα στο πιάτο :lol: Δε τον βλέπεις που νομίζει ότι με ένα PPU δε θα έχει ανάγκη για CF και SLI, λες και θα του αυξάνει τις επιδόσεις;

 

Αναρωτιεμαι αν εχεις δει ποτε Preview της καρτας και αναλογο Bench.

Απλα για να ξερεις οι πρωτες εντυπωςσεις ειναι πως 2 7800GTX 512 σε SLI αποδιδουν χειροτερα σε παιχνιδια με εντονα Physics απο οτι 1 7800 GT μαζι με το Ageia PPU.

Αν αυτο εσενα δεν σου λεει κατι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι αν εχεις δει ποτε Preview της καρτας και αναλογο Bench.

 

Αν ήξερες σε ποιόν μιλάς, με τι ασχολείται, και τι κάνει, δεν θα έγραφες αυτό το post :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι η διαφορά στις φωτό που παρέθεσε ο ΒΡ 3post πριν? Τις κοίταζα 2-3 λεπτά και άκρη δεν έβγαλα (στις αντίστοιχες πάντα κατηγορίες). Πολύ περισσότερο, εσεις πως τα βλέπετε σε fps όταν το μόνο που ενδιαφέρει είναι να μείνεις ζωντανός? Δε μιλάω για διαφορές μεταξύ 800*600/Low και 1600*1200/UltraHigh, αλλά για απολύτως συγκρίσιμα.

 

Η διαφορά ?

Πιο οφθαλμοφανής δεν γίνεται :D

 

rcpw6p.jpg

 

Και αυτά έχουν και μια απώλεια από την JPEG compression... :P

 

Αν τα μάτια σου βλέπουν καλά :P βλέπεις διαφορές εύκολα, και εις τροχάδιν μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια ακομα φορα τα "Αστερια" μας βαζουν Screenshot απο το ATI All time optimised classic Half Life 2...

Peppa ασε γιατι αν το ψαξω το θεμα τοτε θα γελασει και ο καθε πικραμενος περι τα Κοννε του καθενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια ακομα φορα τα "Αστερια" μας βαζουν Screenshot απο το ATI All time optimised classic Half Life 2...

 

Μην το παλεύεις...το alltime classic nVeffect aka Shimmering δρά παντού.

Πες από ποιό game γουστάρεις shot και έρχεται.

Θες Quake IV ? Doom III ? BattleField 2 ? FarCry ? Rainbow Six:Letdown ? IL2 ? World Of WarCraft ?

 

αλλά ξέχασα...όλα αυτά τα games είναι ATi Quality Optimised... roflmao :D

 

p.s. Μην ψάχνεις για κοννέ...δεν τίθεται θέμα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, πείστηκα... ότι έχω δίκιο! Κι ο ΒΡ έχει δίκιο (στη λογική του Mazda) κι ο Αίλουρος (σε ότι έχει να κάνει με επιχειρήματα και γνώσεις) και οι εταιρείες έχουν δίκιο (που μας τσακίζουν με τις τιμές για υπερχρονισμένες ή/και ξεκλείδωτες συνήθως εκδόσεις προηγούμενων προϊόντων).

Σε ότι αφορά στα μάτια μου, όντως κάτι δεν πάει καλά τον τελευταίο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας δειχνουν οι παραπανω εικονες εκτος απο Bugs παιχνιδιων που μαλλον δεν εχουν αναβαθμιστει καν ?

 

Χμ...latest game versions, 4xAA 8xAF, και δεν είναι bugs.

Εϊναι το shimmering της αγαπημένης μας nVIDIA :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι αναλυσεις ?

Εγω μια φορα δεν εχει τυχει να δω τετοια προβληματα και στα 2 παιχνιδια αφου εχω και το Doom3 αλλα και σχεδον ολα τα games με αεροπλανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...