Προς το περιεχόμενο

Greece ISP DNS Addresses, MAIL Servers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πρεπει να ειναι ελλαδα διαφορετικα θα μου τα εκλεινε...... αλλα και απο οτι βλεπω AU ειναι. δοκιμασε ομως με το παρακατω και θα δεις.

image.png.fb44756949866188d32fee02abb7fc3a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 13/04/2021 at 01:28, Thresh said:

Νομίζω ότι βρίσκεται, αλλιώς δεν θα είχα 10ms latency με αυτόν.

«Βρίσκεται» βασικά (λόγω GR-IX peering της Cloudflare) αλλά και δεν βρίσκεται, με την έννοια ότι δεν είναι Ελληνικός οπότε δεν έχει τα κλασικά μπλοκαρίσματα :P 

12 minutes ago, doit said:

αλλα και απο οτι βλεπω AU ειναι

Όλες οι τοποθεσίες που σου δείχνει είναι ανακριβείς και ανούσιες όταν μιλάμε για Anycast διευθύνσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Όλες οι τοποθεσίες που σου δείχνει είναι ανακριβείς και ανούσιες όταν μιλάμε για Anycast διευθύνσεις.

το  οτι μπορεί να επιλεγεί που θα στειλει τι δεν ανερει το που βρίσκετε εκείνη τη στιγμη. Όπως και να εχει ειναι σερβερ που κανει για τη δουλειά που το θέλει ο ts 

https://en.wikipedia.org/wiki/Anycast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, και εκείνη τη στιγμή σίγουρα δεν ήταν στην Αυστραλία όπως λέει στο screenshot ενώ έχει 8-11 ms. Το ίδιο με τον Google DNS πιο κάτω, δεν είναι στην Αμερική με 44 ms. Του είπα εγώ ότι δεν θα κάνει τη δουλειά του, ή απλώς να μη δίνει σημασία στις τοποθεσίες επειδή δεν είναι σωστές;

Αν μιλάς για "τον ίδιο τον 1.1.1.1" πάντως και όχι το που θα σε στείλει, ούτε αυτός είναι στην Αυστραλία. Θα ήταν εντελώς παράλογο να είναι εκεί. 😛

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...