Προς το περιεχόμενο

Sony Vgn-bx197xp vs Fujitsu Amilo m3438


prizi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω ενα απο τα δυο laptop και δεν ξερω σε ποιο να καταληξω.Κατι διαβασα για κολληματα του amilo αλλα αν ειναι για παιχνιδια δε με απασχολει γιατι δε το θελω γι'αυτο.Το θέλω για επεξεργασια βιντεο και για entertainment system οποτε ηθελα ενα δυνατο μηχανημα.Απ'οτι ειδα σε επιμερους χαρακτηριστικα το amilo και συγκεκριμενα το m3438g V2 vision υπερεχει απο το sony (οπως επισης εχει spdif εξοδο) αν εξαιρεσουμε την τρομερη αναλυση του δευτερου και ειναι και φθηνοτερο .Για την αναλυση μια αλλη σκεψη ηταν το amilo m4438 αλλα απ'οτι ξερω δε κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα.Ξερετε ποτε και αν θα ερθει?Ευχαριστω παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχω το m3438. ΜΑΚΡΥΑ... Δεν παρουσιάζει "κολλήματα" μόνο σε παιχνίδια, αλλά ακόμα και κατά τη διάρκεια ταινιών και αναπαραγωγής mp3. Δεν είναι απλά πρόβλημα λόγω των απαιτήσεων των σύγχρονων παιχνιδιών, όπως ήθελε να πείσει η Fujitsu...

Διάβασε εδώγια να πειστείς:

http://support.fujitsu-siemens.de/forum/viewtopic.php?t=13089&postdays=0&postorder=asc&start=720

 

Φιλικά, Θέμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω και εγώ ως κάτοχος του συγκεκριμένου (3438)πως στο δικό μου ( απο τα πρώτα που βγήκαν ) δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα. Μάλλον θα είναι πρόβλημα σε κάποιες παρτίδες και όχι σε όλα αλλά μάλλον δεν αξίζει να το ρισκάρεις όταν θα δώσεις 2000+ ευρώ για κάτι. Τα Vaio είναι πολύ καλά μηχανάκια με φοβερές οθόνες αλλά πολύ ακριβά. Θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και στο Asus A7D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα

εχω το M3438G V2 770 εδω και 3 μηνες περιπου και δεν εχω

δει κατι παραξενο το μηχανημα ειναι πολυ γρηγορο

το ωραιο ητανε οτι αγορασα το λαπτοπ και μετα διαβασα

ολα αυτα τα ποστ για το lagg !!! (τα εκανα πανω μου!!!!!!!!!!!!!)

λετε να το παρουσιασει στο μελλον??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω ενα απο τα δυο laptop και δεν ξερω σε ποιο να καταληξω.Κατι διαβασα για κολληματα του amilo αλλα αν ειναι για παιχνιδια δε με απασχολει γιατι δε το θελω γι'αυτο.Το θέλω για επεξεργασια βιντεο και για entertainment system οποτε ηθελα ενα δυνατο μηχανημα.Απ'οτι ειδα σε επιμερους χαρακτηριστικα το amilo και συγκεκριμενα το m3438g V2 vision υπερεχει απο το sony (οπως επισης εχει spdif εξοδο) αν εξαιρεσουμε την τρομερη αναλυση του δευτερου και ειναι και φθηνοτερο .Για την αναλυση μια αλλη σκεψη ηταν το amilo m4438 αλλα απ'οτι ξερω δε κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα.Ξερετε ποτε και αν θα ερθει?Ευχαριστω παιδια!

 

για την δουλειά που το θέλεις θα πρότεινα pc .Τα laptop είναι μια καλή πρόταση για πολλές εφαρμογές οχι όμως για όλες .Ολα τα προγραμματα video ( premier , encore dvd , pinnacle και κλπ ) είναι πολυ <βαρειά> και έχουν πολυ περισσότερες απαιτήσεις απο αυτά τα χαρακτηριστικά που παρέχουν τα φορητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ έχω τα γνωστά προβλήματα του 3438. Είχα αγοράσει ένα από τα πολύ πρώτα κομμάτια και είναι η πρώτη φορά που το να παίρνεις κάτι πρώιμα, πριν δοκιμαστεί, βγήκε σε καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχάστε την σειρά x43x της FSC... Καλύτερα ξεχάστε και την ίδια την FSC, μιας και από ότι φαίνεται, δεν είναι ικανή να διορθώσει τα δικά της προβλήματα που ίσως παρουσιαστούν στο μέλλον, σε οποιοδήποτε μηχάνημα της. Φανταζεστε να τα στάξετε καλά (αυτά τα προβληματικά φορητούλια κοστίζουν από 1500€ μέχρι 2600€ περίπου) και μετά όταν έχετε προβλήματα να ακούσετε αυτό που ακούσαμε και εμείς, ότι φταίει το software (winamp, powercinema, nfs mw, quake4, ... ) όλα δλδ εκτός από το ίδιο το λαπτοπάκι που είναι "ανάπηρο"...

 

Kαι εγώ αρχικά δεν είχα (ή δεν ήταν εμφανή) lag, τωρα ώρες ώρες θέλω να το σπάσω... Α, έχω και BRRRRRR... που μέχρι τώρα νόμιζα πως δεν είχα. Ας είναι καλά το nfs mw που μου αποκάλυψε ΚΑΙ αυτό το πρόβλημα... Και με powercinema σε InstantOn, ακούω mp3 σε δόσεις των 3 δευτερολέπτων... Καλό ε? Σκέφτεστε ακόμα για FSC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχάστε την σειρά x43x της FSC... Καλύτερα ξεχάστε και την ίδια την FSC, μιας και από ότι φαίνεται, δεν είναι ικανή να διορθώσει τα δικά της προβλήματα που ίσως παρουσιαστούν στο μέλλον, σε οποιοδήποτε μηχάνημα της. Φανταζεστε να τα στάξετε καλά (αυτά τα προβληματικά φορητούλια κοστίζουν από 1500€ μέχρι 2600€ περίπου) και μετά όταν έχετε προβλήματα να ακούσετε αυτό που ακούσαμε και εμείς, ότι φταίει το software (winamp, powercinema, nfs mw, quake4, ... ) όλα δλδ εκτός από το ίδιο το λαπτοπάκι που είναι "ανάπηρο"...

 

Kαι εγώ αρχικά δεν είχα (ή δεν ήταν εμφανή) lag, τωρα ώρες ώρες θέλω να το σπάσω... Α, έχω και BRRRRRR... που μέχρι τώρα νόμιζα πως δεν είχα. Ας είναι καλά το nfs mw που μου αποκάλυψε ΚΑΙ αυτό το πρόβλημα... Και με powercinema σε InstantOn, ακούω mp3 σε δόσεις των 3 δευτερολέπτων... Καλό ε? Σκέφτεστε ακόμα για FSC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...