Προς το περιεχόμενο

Turbo-x Notebooks


nemlah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Λοιπον πηγα το σαββατο στο The Mall και πέρασα απο το πλαίσιο εκει και ειδα κάτι φορητούς που είχε. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω έναν "φορητό" φορητό και συγκεκριμένα είδα ενα Turbo-X Elegance πού μου έκανε πολύ εντύπωση.[Link]

 

Το βασικό μου ερώτημα είναι ποσο καλά είναι τα Turbo-X συστήματα?

Πιο συγκεκριμένα

 

- Build Quality

- System performance (Build dependant dld Χρησιμοποιούν components που κάνουν Conflict)

- Linux Εμπειρίες (Κανένα exotic ΗW?)

- Mobility - Battery lifetime

 

Γενικώς ακόμα θα ήθελα να ακούσω γνώμες απο κατόχους 12.1 notebook, κατά πόσο τους αρκεί η οθόνη, προβλήματα overheating etc...

 

Nemlah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Λοιπον πηγα το σαββατο στο The Mall και πέρασα απο το πλαίσιο εκει και ειδα κάτι φορητούς που είχε. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω έναν "φορητό" φορητό και συγκεκριμένα είδα ενα Turbo-X Elegance πού μου έκανε πολύ εντύπωση.[Link]

 

Το βασικό μου ερώτημα είναι ποσο καλά είναι τα Turbo-X συστήματα?

Πιο συγκεκριμένα

 

- Build Quality

- System performance (Build dependant dld Χρησιμοποιούν components που κάνουν Conflict)

- Linux Εμπειρίες (Κανένα exotic ΗW?)

- Mobility - Battery lifetime

 

Γενικώς ακόμα θα ήθελα να ακούσω γνώμες απο κατόχους 12.1 notebook, κατά πόσο τους αρκεί η οθόνη, προβλήματα overheating etc...

 

Nemlah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικοτερα τα turbo-x δεν εχουν καλη φημη,απο αποψη αξιοπιστιας.ομως επειδη εριξα μια ματια και σε αυτους πριν αγορασω φορητο εχω να σου πω πως αν θες να παρεις φορητο turbo-x να παρεις αυτο με κοδικο wds.εχει αλλο στησιμο και τρομερες δυνατοτητες και επεκτασης.ειναι σαν να εχεις σταθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικοτερα τα turbo-x δεν εχουν καλη φημη,απο αποψη αξιοπιστιας.

 

αν θες να παρεις φορητο turbo-x να παρεις αυτο με κοδικο wds.εχει αλλο στησιμο και τρομερες δυνατοτητες και επεκτασης.ειναι σαν να εχεις σταθερο.

 

ΕΛΕΟΣ!!! Όταν κάποιος ζητάει την γνώμη μας για κάτι,σε αυτό που θα του προτείνουμε θα πρέπει να έχουμε προσωπική εμπειρία ή τέλοσπάντων ορθή επιχειρηματολογία.Εσύ φίλε μου Κωσταντίνε μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται.Όντως κάτοχος Turbo X σε πληροφορώ πως είχα ακούσει και εγώ για προβλήματα σε θερμοκρασίες αλλά τελικά μέχρι τώρα δεν έχω ξεπεράσει τους 49 π ο τ έ .Για αξιοπιστία μέχρι τώρα τι να πώ...με τα ίδια χρήματα πάλι Turbo x θα 'επαιρνα.Α και μην ξεχάσω...ο κωδικός δεν είναι WDS αλλά WRS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ!!! Όταν κάποιος ζητάει την γνώμη μας για κάτι,σε αυτό που θα του προτείνουμε θα πρέπει να έχουμε προσωπική εμπειρία ή τέλοσπάντων ορθή επιχειρηματολογία.Εσύ φίλε μου Κωσταντίνε μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται.Όντως κάτοχος Turbo X σε πληροφορώ πως είχα ακούσει και εγώ για προβλήματα σε θερμοκρασίες αλλά τελικά μέχρι τώρα δεν έχω ξεπεράσει τους 49 π ο τ έ .Για αξιοπιστία μέχρι τώρα τι να πώ...με τα ίδια χρήματα πάλι Turbo x θα 'επαιρνα.Α και μην ξεχάσω...ο κωδικός δεν είναι WDS αλλά WRS.

 

 

αυτο που λεω δεν το λεω για επειδη ετσι μου ηρθε αλλα επειδη ειχα τον partner και πολυ συχνα ειχα προβληματα.για παραδειγμα εκανε πολυ συχνες επανεκινησεις(το χρησιμοποιουσα καθαρα μονο στη δουλεια,και καμια σχεση με ιντερνετ και περιεργα προγραμματα).αποτελεσμα συο φορες αλλαξα τον σκληρο(μεσα στην εγγυηση)επειδη ειχε χαλασει.

οσο για το αλλο μοντελο ειναι εντελος διαφορετικο στησιμο.αλλον επεξεργαστη,πολυ καλη μητρικη και καρτα γραφικων και με πολλες δυνατοτητες επεκτασης.

γιαυτο καλο θα ειναι να μην βγαζεις συμπερασματα που δε ισχυουν

 

ο κωδικος ειναι wdt 64-bit και ειναι η δευτερη επιλογη σε σασι που μπορεις να διαλεξεις μπορεις να βαλεις 2 PCMCIA 8 usb 2.0και πολλα αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να παρεις φορητο turbo-x να παρεις αυτο με κοδικο wds.

 

ο κωδικος ειναι wdt 64-bit.

 

οσο για το αλλο μοντελο ειναι εντελος διαφορετικο στησιμο.αλλον επεξεργαστη,πολυ καλη μητρικη και καρτα γραφικων και με πολλες δυνατοτητες επεκτασης.

 

Γιατί αυτό δεν είναι Turbo X?

 

 

Καλά είπαμε αλλά όχι και έτσι.Αν διέθετε κάποιος 2000 euro για laptop σίγουρα δεν θα πήγαινε σε Turbo X.Επίσης θεωρώ πως είναι άδικο να θάβεις ένα σύστημα επειδή σου έβγαλε πρόβλημα στον σκληρό και μάλιστα σε ένα μοντέλο τόσο παλιό σαν το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego file moy exo ena turbo x apo ta prota kiolas ( 2 xronia) kai eimai apolita eyxaristimenos...

 

den exei kan mobile cpu ( den uparxan tote) kai opos einai logiko anevazei thermokrasies alla den moy exei klisei pote

H alithia einai pos den eimai k poli fanatikos gamer (an k otan to pira evala oti kalitero ypirxe apo karta grafikon gia laptop, tin ATI 9600) . alla exo peksei gia poles ores ta eksis : lineage 2 , AoE 3 , Batlle for midleearth 2. kai kanena provlima

epipleon ta turbo x pleon einai poli pio akiopista se sxesi me [paliotera + to oti einai build to order poy gia mena prosopika metraei poli.

To mono spastiko einai oti otan thermenete to pc arxizein leitoyrgei ena anemstiraki poy kanei gia kana lepto sinexomeno ...poli thorivo!!!!!

alla yparxoun montela pleon poy mnomizo dne to exoun ayto., opote protimise ta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a ksexasa.....to vasiko proterima toys einai i kata poli mikroteri timi se sxesi me ta etima!!!

 

ego pantos poy ton afino kai anixto 4-5 meres sinexomna logo dsl eyxaristimenos eimai apolita(epanalamvano varia games den toy exo treksei pola) .fantasoy omos oti exei pano apache - mysqsl-php giati einai k server kata kerous k den niothei mia!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas,proswpikh peira meta turbo-x den eixa alla paratirisa sthn selida oti xrhsimopooyn ta chassi ths clevo ta opoia yparxoun se polla alla katasthmata sthn eurwph kai amerikh,symfwna kapoia review pou diabasa paliotera thewrountai genika arketa kala gia tis epidwseis toys,ta kalitera modela toys xrhsimopoioyn tnn karta 7800gtx,opoidhpote laptop nomizw pou exei bgei mexri shmera maythn thn karta kai to sigekrimeno chassi anebazei ipsiles thermokrasies kai thorubo ,isws ektos apo to xps ths dell oso afora ton thoribo mono.Mia lysh tha htan na psakseis plirofories sto internet gia ta laptops ths clevo http://www.clevo.de/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou ama thes me 12.1 tha pareis afto [url=http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_255&products_id=2297&osCsid=24ab3fab2a395f581491a9154295e1ac]http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_255&products_id=2297&osCsid=24ab3fab2a395f581491a9154295e1ac[/url'] pou einai poli kalitero kai einai ASUS kai elafritero 1.5 kila ...kanei mono +100 alla aksizei

epanalambano...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...