Προς το περιεχόμενο

Λιγη βοήθεια!!!


marcel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους!

'Εχω το εξής πρόβλημα!

Εχω δημιουργησει κάποιες JSPs σελίδες οι οποίες επικοινωνούν με μια Βάση Δεδομένων. Αυτές οι σελίδες ανάλογα με το επιλέγει ο χρήστης εμφανίζουν κάποια αρχεία pdf. Τα pdf αυτά τα έχω αποθηκεύσει μέσα στη ΒΔ.

Λοιπόν αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να τροποποιώ αυτά τα pdfs και αυτόματα να ενημερώνεται η Βάση για την τροποιήση τους και να μου εμφανίζει αυτόματα στη σελίδα μου την τελευταια ημερομηνία τροποποίησης του κάθε pdf.

Εγώ αρχικά είχα δημιουργήσει ένα πεδίο στη Βάση όπου έβαζα χειροκίνητα την την τελευταία ημερομηνία τροποποίησης του pdf και μετά το εμφάνιζα στη σελίδα.Αλλά ο υπεύθυνος που παρακολουθεί αυτή την εργασία θέλει να εμφανίζεται αυτόματα η τελευταία ημερομηνία στη σελίδα και όχι χειροκίνητα.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,γιατί πρόκειται για κάποια εργασία που πρέπει να παραδώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα pdf τα διαβάζει από το φάκελο που τα έχω αποθηκεύσει.Γίνεται μαζί με το όνομα του να τραβάει και την τελευταία τροποποίηση του αρχείου?Αυτή που γράφουν τα Windows για κάθε αρχείο.Υπάρχει τρόπος?

Υπάρχει λύση στο πρόβλημά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...