Προς το περιεχόμενο

extra psuksh gia laptop?


Leros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia exw ena laptop multirama DE 202 to opoio exei 4 anemisthrakia kai se metries thermokrasies einai mia xara! alla se ligo kairo erxetai kalokairi kai otan tha paizw wow, battle for middle earth 2 k.a.... tha trelainetai.den tha mporw na to akoumpisw.. tha kaiei! mhpws kseretai tipota gia extra psuksh (gia to eswteriko) tou laptop?

P.S.: oi gnwstes baseis me anemisthrakia den mou fainontai kai polu aksiopistes opote lew na epikendrwthw sto eswteriko tou...

P.S.:opws oloi gnwrizoume o xwros einai elaxistos sto eswteriko...

P.S.:P4,CPU 3.0GHz, 1GB ram,ATI radeon 9700,17'tft othonh!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an mporeis enhmerwse me gia thn bash me anemisthres otan thn testareis, alla ektos apo autes anarwtiemai mhpws uparxei kati opws kapoios mikros apagwgeas thermothtas o opoios na kanei douleia h estw kati tetoio gia na einai kai pio euxrhsto!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phra thn vash auth perisotero gia na prostatepsw ton skliro.exei 2 anemistires,logiaka enas gia cpu kai enas gia skliro kai auto ths dinei pleonektima me oses alles eida.logika tha dw thetika apotelesmata.se merikes meres tha postarw review.elpizw na axizei ta lefta ths...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw kai egw vash me 3 anemisthres i opoia kanei polu kalh douleia! oi perisoteres einai plastikies, kalo tha itan na vreis apo alouminio me 2-3 anemisthrakia, ayth pou poulaei to plaisio den tin kovw gia soi!alouminenia eixa dei sto kentro ths athinas sth stournara. rikse kai mia matia sto e-bay mpas kai thn vreis!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h dikia mou einai apo alouminio me 2 anemistires.tou plaisiou einai plastikh me 1 anemistira sta 15-28 eurw.gia mena den axizei

Ναι ειναι λιγο ξενερωτη (και φτηνη βεβαιως βεβαιως..)...αλλα την δουλεια της την κανει...την θερμ/σια του σκληρου την εριξε απο 8-12C στο δικο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας αναφερω και εγω τη δικη μου εμπειρια απο τη βαση του πλαισιου.

εγω acer p4 3,06 hyperthreading, 512mb ram, 60 gb , ati mobility 9700 και ο φορητος εχει κλεισει 2 χρονια χωρις κανενα προβλημα.

εδω ομως και 3 μηνες κατα την διαρκεια των παιχνιδιων κυριως (need for speed most wanted και gta san andreas ) αρχισε να μου σβηνει.πιο συγκεκριμενα μετα απο 10 λεπτα παιχνιδιου εσβηνε εντελως.

εβαλα προγραμματα να δω την θερμοκρασια του και διαπιστωσα οτι οταν εφτανε τους 85 εσβηνε ο φορητος προληπτικα.

αγορασα την βαση του πλαισιου και παρολο που ο φορητος επαψε να καει απο κατω, εξακολουθουσε να σβηνει απλα ειχα κερδισει μερικα λεπτα παραπανω.

να παραθεσω εδω οτι τα ανεμιστηρακια του φορητου λειτουργουσαν και λειτουργουν κανονικα.

 

τελικα απογοητευμενος εκανα την τελευταια κινηση που εδωσε την λυση.εβαλα σκουπα στο φορητο.πηρα την ηλεκτρικη σκουπα,εβγαλα τον τηλεσκοπικο αξονα , την τουρμπισα στο max και την εβαλα στις τρυπες του φορητου.

το αποτελεσμα ; ο φορητος εδω και ενα μηνα δεν ανεβασει πανω απο 73 στα παιχνιδια ακομα και σε μετρια ποιοτητα , ενω στο ιντερνετ και word δεν παει πανω απο 54.

 

τη βαση εξακουθω να την λειτουργω γιατι ριχνει τις θερμοκρασιες περιπου 5 βαθμους και με βολευει το γεγονος οτι ανασηκωνει τον φορητο και ειναι πιο ευκολα να γραφεις.

 

ευχαριστω και σορρυ για το μεγαλο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σημερα αγορασα στη βαση που ειπε ο φιλος πιο πανω με ονομα akasa απο e-shop.αν και δεν εχω ακομη μετρησει θερμοκρασιες παρατηρω αρκετα μεγαλη διαφορα με πριν,δηλαδη μετα απο 3 ωρες χρησης ο επεξεργαστης ειναι σαφως πιο ψυχρος.βεβαια αυτο το καταλαβαινω με το χερι αλλα οταν κανω μετρησεις θα τις πω.

α και κατι τελευταιο ειναι απο αλουμινιο εχει δυο ανεμιστηρες και τιμη 35 ευρω περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

telos na sou prosthesw oti to forito ton leitourgousa san server ena diasthma pou shmainei eixe na svisei kati mines + oti parallhla katevaza arketa, tous kalokairinous mhnes me thn vash allouminiou apo katw (agora apo e-bay) kai enan epitrapezio anemisthra pou erixne panw sto pliktrologio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...