Προς το περιεχόμενο

Διαφορές CSS σε IE και Firefox


DeMoeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερει κανεις γιατι εμφανιζουν διαφορετικα οι δυο browsers την συγκεκριμενη σελιδα: http://www.syros.aegean.gr/users/dpsd04022/ και συγκεκριμενα τις σελιδες "dpsd" και "info"?

 

χρησιμοποιω css (validated) και το ολο site ειναι (επισης valid) XHTML 1.0 Transitional. ιδιαιτερα στην σελιδα "info" το αποτελεσμα ειναι τελειως διαφορετικο και οσο και αν εψαξα δεν βρηκα λυση...

 

μηπως δεν υποστηριζονται καποια στοιχεια απο τον IE? ή μηπως απο τον FF?

 

αν καποιος δεν μπορει να διαβασει το css ας πει να το κανω post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις γιατι εμφανιζουν διαφορετικα οι δυο browsers την συγκεκριμενη σελιδα: http://www.syros.aegean.gr/users/dpsd04022/ και συγκεκριμενα τις σελιδες "dpsd" και "info"?

 

χρησιμοποιω css (validated) και το ολο site ειναι (επισης valid) XHTML 1.0 Transitional. ιδιαιτερα στην σελιδα "info" το αποτελεσμα ειναι τελειως διαφορετικο και οσο και αν εψαξα δεν βρηκα λυση...

 

μηπως δεν υποστηριζονται καποια στοιχεια απο τον IE? ή μηπως απο τον FF?

 

αν καποιος δεν μπορει να διαβασει το css ας πει να το κανω post.

 

Καλως ήρθες στον κόσμο του cross-browser scripting.

 

Θα χρειαστεί να κανεις καποιο hack για να παιζουν το ιδιο.

Το φταίξιμο ειναι συνήθως του IE.

 

Σε δικό μου site, valid html, valid css και όλοι οι browsers το δείχνουν διαφορετικα. Ο ΙΕ εντελώς αλλα ντι άλλων, οι δε firefox, konqueror, opera που όλοι πανυγηρίζουν οτι ειναι standards compliant εχουν διαφορές.

Καλη τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω συναντήσει σε πολλές προσπάθειες μου να κάνω κάποιο site με css..

Δυστυχώς δεν μπορείς να αποκλίσεις τους χρήστες που χρησιμοποιούν ΙΕ (γιατί είναι πολλοί) και έτσι παραμένεις στα απλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...