Προς το περιεχόμενο

Iss


euoukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!!!

Προσπαθώ να φτιάξω ένα site με .asp & access. Ενώ ξέρω ότι φτιάχνω σωστά τον κώδικα και θα έπρεπε να δουλεύει κανονικά στο preview με τον ΙΙS, μια μου εμφανίζει μήνυμα ότι η σελίδα δεν μπορεί να εμφανιστεί, μία μου την εμφανίζει και μετά όταν π.χ. καταχωρώ στοιχεία στην φόρμα μου εμφανίζει την σελίδα που έχω ορίζει ή ότι η σελίδα δεν εμφανίζεται, και τώρα για καμία σελίδα δεν την παίζει. Έχω απεγκαταστήσει το ΙΙS πάρα πολλές φορές, έχω κάνει φορματ μήπως είχαν κρατηθεί κάποιες ρυθμίσεις που δεν ήξερα, αλλά τίποτα .... μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;;; Υπάρχει κάποιος άλλος SERVER, για προεπισκόπηση σελίδων .ASP????

:?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν έχεις ορίσει σωστά τα security στην βάση;

Πρέπει να ανοίξεις τα Properties του mdb και να ορίσεις τι θέλεις να κάνει η asp (add, edit...). Μετά θα δουλέψει λογικά κανονικά.

Αλλιώς για πες το error να το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:wink: :wink:

Κατ'αρχήν έχεις ορίσει σωστά τα security στην βάση;

Πρέπει να ανοίξεις τα Properties του mdb και να ορίσεις τι θέλεις να κάνει η asp (add' date=' edit...). Μετά θα δουλέψει λογικά κανονικά.

Αλλιώς για πες το error να το δούμε.[/quote']

Σε ευχαριστώ πόλύ :-D , αλλά απελπίστηκα :???: και τελικά χρησιμοποίησα php & sql :) , πάντως θα το έχω υπόψη :wink:!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...