Προς το περιεχόμενο

Πρόσβαση σε Share Folders!


caveneo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα LAN με 5 υπολογιστές. Έχω δύο partitions που θέλω να μοιράσω στο δίκτυο. Ποιές ομάδες πρέπει να προσθέσω στο πεδίο "Ασφάλεια". Δεν έχω απλή κοινή χρήση. Πατάω για προχωρημένους, κάνω εύρεση και δεν βγάζει τα ονόματα των υπολογιστών που είναι στο δίκτυο βγάζει κάτι PowerUsers, Everyone, Administrators, Local Service. Πρέπει να είναι καμιά 20αριά. Πως μπορώ να προσθέσω τους άλλους υπολογιστές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την απλή κοινή χρήση μου έβγαζε ένα πρόβλημα, αλλά τώρα είναι ΟΚ. Έκανα απλή κοινή χρήση και είναι εντάξει, αλλά δεν ξέρεις φίλε pouline πως γίνετε να προσθέσω τοπικούς χρήστες και να τους δώσω ορισμένα δικαιώματα μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xero oti ginetai me active directory na blepei o kathenas ta dika tou nomizo kai otan kaneis klik se kapoio katalogo sou leei an thes na exeis read i write se auto to arxeio.tora parapano den to xero.an mporousan na ekanan login se domain kai na fenotan allos san power user kai allos san administrator ekei isos na eleges poia omada tha blepei ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα θα πρεπει να δημιουργησεις τους χρηστες σε καθε pc.Eπειτα απο εκει που σου βγαζει administrator,everyone κλπ θα βρεις τους χρηστες που εφτιαξες και οι οποιοι βεβαια αντιστοιχουν στα pc που θελεις να συνδεθουν.

Πρεπει μετα να πας control panel->administrative tools->local security policy και κανεις καποιες ρυθμισεις.Δηλαδη απενεργοποιεις τον guest και κανεις disable το Login με blank passwords.Επισης σημαντικο το Network access-> sharing & security το κανεις classic.Φυσικα απενεργοποιησε την απλη χρηση φακελων γιατι ενεργοποιει τον guest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...