Προς το περιεχόμενο

sistima parakolouthisis !


n0_NaiviE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To provlima einai oti an exei ADSL static IP sto magazi Upload elpizw na exei panw apo 128 giati alliws den kserw kata poso i poiotita tha einai kali.

Είχα στήσει demo ip-cam από την CPI και τα αποτελέσματα ήταν άκρως ικανοποιητηκά ακόμα και με 128 upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Sorry που παρεμβαίνω αλλά έχω ένα πρόβλημα σχετικά με το αντικείμενο..Έχω στήσει 2 κάμερες της Level One (WCS-1030 και WCS-2030 η μια ενσύρματη και η άλλη ασύρματη) σε ένα χώρο και τις έχω καρφώσει και τις 2 σε ενα ρουτερ με καλώδια..Όταν πάω να τις δω απο το σπίτι μου με το software παρακολούθησης το μανάτο που δίνουνε δουλεύουνε κανονικά..Μπορώ και τις βλέπω ταυτόχρονα στο ίδο παράθυρο (πάντα μεσα απο το software)..Τώρα το πρόβλημα : Όταν πάω στο χώρο του φίλου μου για να του στήσω το pc να τις βλέπει και αυτός του βάζω το ίδιο software..Κάνω add-on την κάθε κάμερα και συνδέεται κανονικά (στο add-on)..Όταν πάω να τις δω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ στο ίδιο παράθυρο απο το software της κάμερας η 2η δεν μου συνδέεται με τίποτα..Το κουφό είναι ότι η κάθε κάμερα σινδέεται κανονικά απο browser και δείχνει κανονικότατα..Έχω βάλει java,macromedia flash,media payer 9,.NET αλλά τίποτα..Το pc foraei win XP Home...Τι μπορεί να φταίει και ενώ το έχω δοκιμάσει σε 4 pc παίζει αλλά στο συγκεκριμένο δεν παίζει????

(**έβαλα στο "προβληματικό" pc το Active WebCam 7 και τις παίζει και τις 2 ταυτόχρονα κανονικότατα!!!)..plz help!!..Τα Ηοme αποκλείεται να φταίνε καθότι του έβαλα και PRO και πάλι τα ίδια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

mporeite na mou breite kapoio tropo oste na parakolouthiso kapoio antikeimeno afou mou to klepsoun? px na balo korio i kapoio idos pompou mesa kai na akolouthiso ton kleyti stin folia tou, mias kai tou exei ginei steki to spiti mou kai den ksero an einai gitonas i ergatis stin oikodomi dipla....

 

eyxaristo kai an mporeite steilte tin boithia sas sto e-mail mou: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noire, υπάρχουν αντικλεπτικά συστήματα που βασίζονται στο GPS.

Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου.

Καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε μία εξιδικευμένη εταιρία.

Μπορεί να σου τοποθετήσει πομπό και να στο βρουν ότι είναι αυτό αρκεί να μην είναι σε κανένα υπόγειο 10 μέτρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noire' date=' υπάρχουν αντικλεπτικά συστήματα που βασίζονται στο GPS.

Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου.

Καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε μία εξιδικευμένη εταιρία.

Μπορεί να σου τοποθετήσει πομπό και να στο βρουν ότι είναι αυτό αρκεί να μην είναι σε κανένα υπόγειο 10 μέτρων.[/quote']

 

 

to problima einai oti den yparxei kapoia analogi etairia stin leykada pou diameno opos kai den yparxei ipogeio megaliterou bathous apo 3 metra......

den ksero an me kleyei gitonas pou to exei kanei sto parelthon i kapoios ergatis.

ksereis pos mporo na sinenoitho me kapoia analogi etairia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 συσκευή GPS αντικλεπτική (να δίνει σήμα στον δορυφόρο) ξεκινά απο 1200€... και το μικρότερο μέγεθος από αυτές που πωλούνται σε αυτή την τιμή είναι 10χ9 εκατοστά... αξίζει να το βάλεις σε κάποιο αντικείμενο από το σπίτι ;;;; :-)

 

Μόνο καμια tft ¨η πλάσμα 50 ιντσών... αν έχεις... αλλα θα σου πρότεινα να βάλεις συναγερμό...

 

τα GPS δύσκολα πιάνουν και στο 1μ υπόγειο... αλλα πολυ δύσκολα... :-(

 

@ggero δοκίμασες να τις δείς από ie μια μια από το web interface τους και αν ναί ποιο είναι το αποτέλεσμα....

+ μηπως η κάρτα δικτύου σου αρχίζει να παίζει...;;;; (δοκίμασε να την βάλεις στα 10Mbps αμφίδρομα... αν έχεις μεγάλο καλώδιο)

φαντάζομαι ότι σε lan τις δουλεύεις .... αν προσπαθείς να τις δείς μέσω internet δες μήπως και δεν σου φτάνει το upload από τις κάμερες ή το download από το pc που θεωρείς ότι έχεις prob...

 

Εγώ δουλεύω άνετα 16 ip-cam L1 διαφόρων τύπων σε ένα lan 50 Η/Υ και μπορώ με 4 Mbps UP και DOWN να τις βλέπω άνετα από το σπίτι με 2mbps...

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noire φιλος εκανε πατεντα με ενα συστημα πομπου-δεκτη κατι μεταξυ ραδιογωνιομετρου και πεδιομετρου για δορυφορους και δουλευε αψογα.να φανταστεις οτι οταν το δοκιμαζαμε εγω πηγαινα με το αμαξι σε αγνωστη κατευθυνση εξω απο την πολη και σχεδον παντα ηταν υποθεση μισης ωρας πριν με εντοπισει.

 

τελικα τη συσκευη δεν την χρησιμοποιησε ποτε γιατι η υποθεση λυθηκε με ενδικα μεσα.δεν ξερω αν την εχει ακομη.

 

εσυ σε τι θες να την βαλεις?(με την καλη την εννοια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...