Προς το περιεχόμενο

Ποιά να αγοράσω?


Chris_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας παίδες.Τις άγιες τούτες μέρες θέλω να αγοράσω μια πολύ καλή ψηφιακή μηχανη.Η χρήση της θα είναι και επαγγελματική και κατα κύριο λόγο για την πάρτη μου.Ειμαι μεταξύ 2. Sony R1 i Canon 350D . Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η R1 είναι SLR like, ενώ η Canon SLR, οπότε δεν υπάρχει και απόλυτη σύγκριση μεταξύ τους,περισσότερο σημασία έχει αν χρειάζεσαι μία SLR ή κάτι απλούστερο.

Για τον χομπίστα η R1 είναι η κορυφή από όσα διαβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως καλό θα ήταν να πάρεις και την βοήθεια των μελών του http://www.dpgr.gr

Πάντως καλό θα είναι να πεις πόσα λεφτά διαθέτεις και τη χρήση για την οποία προορίζεται η μηχανή (διευκρίνισε τι εννοείς επαγγελματική, γάμους, βαφτίσια, γήπεδο, τοπία κλπ)

Καλό Πάσχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i xrisi tis mixanis tha einai kyriws gia megales ektipwseis ypsilis poiotitas...Sigoura i xrisi tis den tha einia apoyta epagelmatiki,den prokeitai na amoivomai amesa apo ti xrisis tis alla emesa...Thanx gia tis apantiseis,teinw pros tis sony pantws

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτά που ψάχνεις μάλλον η R1 θα είναι η καλύτερη επιλογή.

Απλά να σου πω πως πρόκειται για μία μηχανή που θέλει ψάξιμο και δεν είναι για τον αρχάριο, από την άποψη ότι δεν έχει νόημα να δώσεις χίλια ευρώ και να φωτογραφίζεις στο auto mode.

Και εγώ μπήκα στον πειρασμό να την αγοράσω, όταν διάβασα πως η λέξη "θόρυβος" δεν υπάρχει για αυτήν τη μηχανή. Όταν την πάρεις, πες μας εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Voodooman thanx gia tin apantisi,epeidi to epsaksa poly, i mixani auti den kanei toso akriva, tin vrika sta 720!!!!! eurw se magazi tis athinas!!Opote i analogia metaksi poiotitas kai xrimatwn einai idaniki...Isws ka mia mixani pou kostizei giro sta 500-550 eurw na me eksipiretouse, opws eipa omws ta 720 itan peirasmos kai tin perimenw entos imerwn sta xeria mou!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, με 720 ευρώ αγόρασες την τέλεια μηχανή για τον ερασιτέχνη. Φυσικά και με μία των 500 ευρώ θα έκανες την ίδια δουλειά, αλλά αφού τα διέθετες εξαρχής, ήταν κρίμα να μην την πάρεις. Ακόμη και αν δεν έχεις ασχοληθεί με την φωτογραφία, με 720 ευρώ έχεις όλα όσα χρειάζεσαι για να μάθεις τα πάντα και τουλάχιστον θα ξέρεις ότι για το αποτέλεσμα -αν δεν είναι καλό- δεν θα φταίει η μηχανή, αλλά καποιος χειρισμός σου.

Αν τώρα είσαι γνώστης, άδικα συζητάμε, με την R1 θα κάνεις παπάδες!..

Περιμένω εντυπώσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...