Προς το περιεχόμενο

ερωτηση σχετικα με overclock με υγρο αζωτο.


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εαν ενας υπολογιστης υπερσυγχρονιστει με την χρηση υγρου αζωτου, μπορει να λειτουργησει κανονικα ή οχι; δλδ θα μπορει να κανει τις λειτουργιες ενος απλου υπολογιστη; θα μπορει να παιζει παιχνιδια; ή απλα ολα αυτα γινονται για τα ρεκορ; ποιος δλδ θα τον φτασει πιο υψηλα σε GHz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω αν και δεν ειμαι ο πλεον αρμοδιος να απαντησω οτι πρακτικα δεν γινετε για μεγαλο χρονικο διαστημα. νομιζω μην πω και καμια βλακεια. σε ενδιαφερει η απλα ρωτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, με οποιαδήποτε ψύξη, ο υπολογιστής παραμένει υπολογιστής.

Βεβαίως υπάρχουν διάφορα προβλήματα με την χρήση LN2, και φυσικά δεν μιλάμε για 24/7 ( μιας και δεν γίνεται αυτοματοποιημένα κάτι τέτοιο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=23923&perpag3=20&pagenumber=1

edo tha dis para pola kai tha pathis sok!.ego to ida sto periodiko toy pcworld kai trelathika fovero!des ta apotelesmata kai tha pathis sok.an katsis kai to meletisis tha dis pos den inai kai poli diskolo ala apaiti xrima kai ipomoni!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den xrisimopoiite LN2 gia kanoniki psiksi tou PCiou, apla gia O/C.Episeis autoi pou to xrisimopoioun katanalonoun peripou 1 doxeio imerisios(nomizw 120e to gemisma, paizei na eimai kai ekso vevaia).Telos, den iparxei sistima pou na to xrisimopoiei, apla to xinoun siga siga panw apo tin CPU, mesa se ena eidika diamorfomeno Tube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den xrisimopoiite LN2 gia kanoniki psiksi tou PCiou, apla gia O/C.Episeis autoi pou to xrisimopoioun katanalonoun peripou 1 doxeio imerisios(nomizw 120e to gemisma, paizei na eimai kai ekso vevaia).Telos, den iparxei sistima pou na to xrisimopoiei, apla to xinoun siga siga panw apo tin CPU, mesa se ena eidika diamorfomeno Tube.

 

ayto enooysa praktika oti prepei na to gemizeis. pes sto thelab poy einai psagmenoi kai genika gia tetia themata ekei na koitas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ενας ξαδερφος του φιλου μου απο καβαλα μαζι με κατι φιλους του εχουν σπασει το ρεκορ στην ελλαδα στο overclock με υγρο αζωτο. δεν θυμαμαι ποσο ακριβως τον εφτασαν. νομιζω γυρω στα 7,8 GHz. αλλα μου ειπε ο φιλος μου οτι μονο ανοικτος ειναι, δεν κανει καμμια λειτουργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ενας ξαδερφος του φιλου μου απο καβαλα μαζι με κατι φιλους του εχουν σπασει το ρεκορ στην ελλαδα στο overclock με υγρο αζωτο. δεν θυμαμαι ποσο ακριβως τον εφτασαν. νομιζω γυρω στα 7,8 GHz. αλλα μου ειπε ο φιλος μου οτι μονο ανοικτος ειναι, δεν κανει καμμια λειτουργια.

 

Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι......... ;)

 

Για να πείς ότι έσπασες κάποιο ρεκόρ, θα πρέπει να το έχεις δημοσιεύσει και συζητήσει και κάπου, αλλιώς κι εσύ μπορεί να πείς ότι έχεις φτάσει 10Gzzz......Απόδειξέ το αυτό το 10Gzzz, αλλιώς είναι απλά "λόγια του αέρα"....... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sostos o hipro5.ta paidia stin istoselida dixlnoyn leptomerestera tis diadikasies pyo ekanan mia pros mia kai dixnoyn kai ta apotelesmata meso programatoon.as to apodixoyn ayto kai i i fili soy me ikones kai me apodiktika stixia kai tha toys paradextoyme.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ayto enooysa praktika oti prepei na to gemizeis. pes sto thelab poy einai psagmenoi kai genika gia tetia themata ekei na koitas.

 

Koita san xronia viewer tou sigekrimenou forum, exw na pw oti den einai psagmenoi, KAMENOI einai! :P Exoun kanei prela pragmata ta palikaria apo thesaloniki!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε παιδια ειναι γνωστοι σας λεω. εχουν μπει και σε περιοδικο. θα ρωτησω τον φιλο μου για περισσοτερες πληροφοριες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάζαρε εφόσον μίλησε ο hipro5 για o/c δεν νομίζω να μένουν κ πολλά να ρωτήσεις. :P

hipro5 welcome back, καιρό έχουμε να σε δούμε. ;)

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...