Προς το περιεχόμενο

Μασημα σελιδας και στραβη εκτυπωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω εναν ΗΡ 7450 και απο την πρωτη μου εκτυπωση εκτυπωνει στραβα. Οπως και να εχω τοποθετησει τα χαρτια αυτος αλλοτε εκτυπωνει στραβα αλλοτε οχι.Πολλες φορες μασαει και την σελιδα στην ακρη.Χρησημοποιω χαρτι το οποιο αγορασα απο το Carfour.Σε εκτυπωσεις στο φωτογραφικο χαρτι που συνοδευε δεν υπηρχε προβλημα.Μηπως πρεπει να χρησημοποιω μονο χαρτι ΗΡ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποσο εχω καταλβει πρεπει να υπαρχει προβλημα τροφοδοσιας του εκτυπωτη (οχι καμια σχεση δεν εχει το χαρτι, βαζε οτι θες εσυ, αλλα προσεχε! μην 3επερασεις τα γραμμαρια χαρτιου εκτυπωσης, που οριζει ο κατασκευαστης)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα αφτο το προβλημα με εναν παλιο laser HP μαυροασπρο εκτυπωτη,αλλα τελικα δεν ειχα βρει την λυση και το ξαπεστηλα:lol: :lol: Παντως να ξερεις οτι δεν εχει σχεση αν το χαρτι ειναι ΗP ή οχι.Αφτα απο εμενα:) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ektiponei strava?

Prosekse mipws pernei ta fyla strava mesa, exei kati odigous oi opioi prepei na efaptontai sta xartia sta plagia akrivws.

To xarti pezei panta rolo, an einai kapio xarti to opoio to exeis aniksei edw kai mhnes mporei na exei traviksei ygrasia kai giafton to logo na sou prokalei problimata.

Isws einai poly mapa to xarti tou Carefur, dokimase kapion allo typo xartiou.

Yparxoune kai diafora idi xartiou, gia inkjet, gia laser, gia fax, gia photos klp kapia einai kalitera apo kapia alla se diaforous tomeis.

Den exeis para na dokimaseis diafores markes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έχω το ίδιο πρόβλημα εδω και καιρό με έναν παλιό ΗΡ740c...

Είναι θέμα τροφοδοσίας χαρτιού...Η ποιότητα δεν παίζει σπουδαίο ρόλο, στον δικό μου του.,δοκίμασα διάφορα χαρτιά ακριβά και φτηνά...Μόνο μη φυλλάς τον πάκο σε μέρος με υγρασία...Το χαρτί του Carrefour δεν το πήρα ποτέ να σου πω την αλήθεια...Ίσως παραείναι χάλια...

Είχα πειράξει λίγο τους οδηγούς του χαρτιού χωρίς σπουδαία βελτίωση,το μόνο που βοήθησε ήταν ρύθμιση σε high quality (το draft πχ τα βγάζει όπως νάναι)-γιαυτό ίσως και την photo την εκτυπώνει καλά- και καλό σφύξιμο των χαρτιών στη θέση τροφοδοσίας,στοίχηση τέρμα δεξιά και ίσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...