Προς το περιεχόμενο

Ghost 10: εμπειρίες από τη χρήση του


mjmj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιλεγοντας udf format για το dvd, στο nero, το γραφει κανονικα.

Ομως, αυτα τα udf disks, διαβαζονται κανονικα παντου και παντα? Δεν εχω ξαναγραψει.

Το ghost 10, (στην κακια στιγμη που λεγαμε), θα το διαβασει ή θα αρνηθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μην τρελαίνεσαι βρε αγόρι μου με το παραμικρό, το UDF χοντρά χοντρά είναι ένα format που υποστηρίζει εγγραφή μεγάλων αρχείων σε οπτικά μέσα.

 

Ούτε εμπειρίες από το στρατό να λέγαμε κατάληξε το Norton Ghost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχει και μεγαλη απηχηση η εκδοση 10!

Βασικά δεν "υπέκυψε" αρκετά. Είναι κομμάτι του NSW 2006 αλλά και αυτό δεν "υπέκυψε", οπότε ξαναγύρισα στο '05 και στο #9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Υποθέτω ότι αυτό που "βλέπει" τι υπάρχει πίσω από το RAID (χωρίς να έχω δημιουργήσει ποτέ) είναι το BIOS. Το λειτουργικό (και κάθε πρόγραμμα) βλέπει αυτό που δείχνει το BIOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινιση: Το προγραμμα γραφει πως υποστιρίζει RAID και όντως ζητά drivers όπως και όταν κάνω φορματ. Το πρόβλημα είναι πως το @#!%*! πρόγραμμα, ενω μου τους ζητά όταν τουσ δίνω δεν τους αναγνωρίζει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό σε ένα search στο google:

 

Ghost 10 includes native driver support for Nvidia RAID. The problem is that it's for the Nforce 2 chipset (and works well for this platform). Allowing the Recovery disk to boot on Nforce4 without loading anything produces a good, solid hang at initialisation.

 

The solution is simple. Load only the nvatabus.sys driver but not the RAID driver. The internal one works perfectly happily with Nforce 4. I have successfully used this technique to restore my RAID 0 setup (MSI K8N Neo4 FI) when changing the stripe size.

 

Alternatively you can download the RAID manual from Nvidia and follow the instructions for "slipstreaming" the drivers into the XP disk to do same for the Ghost Recovery disk (it's not 100% the same, but there's enough there to work it out)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SATA πάντως βλέπει άνετα. 10άδες restore έχω κάνει, χωρίς silicon image raid driver.

 

 

Χθες με εκαψε το GHOST 10 , εφτασε η ωρα του Format , και ολο χαρα παω να κανω Restore .

Δεν αναγνωριζε με τιποτα τον SATA (απλο οχι Raid) κολουσε συνεχεια

(στο "PLEASE WAIT") !! οταν εβγαλα τον Sata απο το συστημα , προχωρησε κανονικα.

Τελικα περασα τα XP με τον κλασικο τροπο ,δοκιμασα και το ACRONIS , και αναγνωρισε αμεσως τον SATA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...