Προς το περιεχόμενο

Τρόπος ανεβάσματος σελίδας σε υπηρεσία web hosting


nikos_thes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία επειδή γενικά είμαι πολυ αρχάριος σε σχέση με τον τρόπο που γίνεται το ανέβασμα μιας ιστοσελίδας που έχω φτιάξει σε υπηρεσία web hosting θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος την πλήρη διαδικάσια να μου την περιγράψει.

Καθώς και τον τρόπο επικοινωνίας με μία τέτοια υπηρεσία και τι θα έπρεπε να προσέξω?

 

Thanks a lot!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία επειδή γενικά είμαι πολυ αρχάριος σε σχέση με τον τρόπο που γίνεται το ανέβασμα μιας ιστοσελίδας που έχω φτιάξει σε υπηρεσία web hosting θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος την πλήρη διαδικάσια να μου την περιγράψει.

Καθώς και τον τρόπο επικοινωνίας με μία τέτοια υπηρεσία και τι θα έπρεπε να προσέξω?

 

Thanks a lot!!!

 

Κάποιες φορές και ανάλογα με τον server που τρέχει εκεί που ανεβάζεις την σελίδα σου, θα πρέπει να προσέχεις την ονομασία των αρχείων σου, μιας και υπάρχει πρόβλημα με κάποιους χαρακτήρες.

Η καλύτερη λύση είναι με ένα Ftp πρόγραμμα ,γρήγορα και εύκολα βάζεις τα αρχεία σου στον φάκελο που πρέπει και είσαι κομπλέ.

 

Αν επιλέξεις κάποια υπηρεσία webhosting επι πληρωμής , σε Ελληνική εταιρία, τότε λογικά θα υπάρξει 0 δυσκολία μιας και θα σου εξηγήσει ο υπεύθυνος. Αν επιλέξεις κάποια free webhosting υπηρεσία , πρώτα θα πρέπει να κάνεις την εγγραφή σου στο site τους, και αφού εγκριθεί, θα σου στείλουν ένα email με τα στοιχεία σου , ότι ρυθμίσεις χρειάζονται να βάλεις στο Ftp πρόγραμμα και την σελίδα με το control panel του site σου,αν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Από κει και πέρα ακολουθείς τις οδηγίες, από το FTP μεταφέρεις τα αρχεία σου στον server τους, και η σελίδα σου είναι on με το domain που προσφέρουν ή που διάλεξες/αγόρασες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...