Προς το περιεχόμενο

Help Κατεστρεψα το mac os x + restore;


Boban

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθησα να εγκαταστησω το FrontRow σε ibook με το ειδικο προγραμματακι που κυκλοφορει. Αλλα εμφανιστηκαν τα παρακατω προβληματα. Στην μπαρα επανω εξαφανιστηκαν τα εικονιδια του airport,bluetooth,ηχου,ωρα,spotlight. Οταν πηγαινω στο preferences βλεπω οτι δεν ειναι ενεργοποιημενα να φαινονται στο menu bar. Τα ενεργοποιω αλλα τιποτα. Βεβαια δουλευουν κανονικα και ασυρματα δικτυα κλπ. Και σε μερικα κρασαρει στο system preferences. Υπάρχει καμια επιλογη να παω πισω σε στυλ restore point;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ ολους. worldcitizen θα το δοκιμασω. Μεσα στον πανικο μου δεν ειδα οτι η αρχικη σελιδα εχει τι λυση που ειναι ιδια με αυτη που αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικατεστησα 2 αρχεια που ειχαν αλλαξει. Η αλλη λυση ηταν να ξαναεγκαταστασω το update της apple (που εχει μεσα τα δυο αρχεια). Αυτο που ηθελα να κανω δεν υποστηριζοταν απο την apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok η λυση ηταν πιο απλη απο οτι φαινοταν. Τελικα καλα λενε οτι δεν θα κανεις φορματ ποτε

 

 

Εγώ θέλω να κάνωωω! Το πήρα μεταχειρισμένο και προεγκατεστημένο με όλα τα κομφόρ και δεν μου πήγε καρδιά να κάνω από την αρχή.. Τώρα που πήρα firewire εξωτερικό θα κάνω ένα για την εμπειρία και ύστερα θα το επαναφέρω με το SuperDuper! ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ma ti sas painei agxos bre paidia,an telika kataferete kai to kanete xalia to systhma apla bazete mesa to cd tou leitourgikou,bootarete kai xanakanete install,tha meinei akribws opws htan to leitourgiko omws xwris problhmata...pote format sta mac!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που μεταπήδησες στα mac, το format έγινε οικοιοθελής και όχι αναγκαστική διαδικασία.

Στα πισι το format είναι η λύση για κάθε πρόβλημα, ενώ στα mac είναι αυτό που θα κάνεις όταν βαριέσαι πολύ και θέλεις να κάνεις κάτι πιο "τεχνικό" με το μηχάνημά σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ξαφνικά χάθηκαν τα email μου, bookmarks, address etc... απ' ότι κατάλαβα, μάλλον διέγραψα το χρήστη, αφού στο system preferences δεν βρίσκω άλλο account... υπάρχει τρόπος restore ή χάθηκαν;

Όλα αυτά έγιναν, όταν διέγραψα το δίσκο που είχα τα win XP μέσω του Boot Camp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...