Προς το περιεχόμενο

Το έκανα και αυτό...


liakos356

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό και άγιο το μινάκι, αλλά έκανε το παλιό μου PC να μου ακούγεται σαν ελικόπτερο. Εφόσον λοιπόν δεν μπορούσα να ξεφορτωθώ το Τέρας (καθότι κατεβαστήρι), πήρα το ρίσκο και αποσύνδεσα τα ανεμιστηράκια ! Ρωτάω εσάς: πιο ανεμιστηράκι είναι περισσότερο απαραίτητο. Εκείνο του επεξεργαστή ή του τροφοδοτικού? Μιλάμε για έναν παλιό P2 στα 333 MHz, που σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα θερμοκρασίας.

 

Περιμένω απαντήσεις ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω P2@200MHZ(για κατεβαστηρι) και εχω βγαλει τον ανεμηστηρα της CPU.και εχω αφησει να δουλευουν 2 80αρηδες(ενας απο μπροστα να βαζει αερα και ενας του τροφοδοτικου) και τους εχω ρυθμισει να δουλευουν στο 5V.Αν αποσυνδεσω τον σκληρο ειναι τελειως αθορυβο!!!Απο θερμοκρασιες κανενα απολυτως προβλημα,ισα ισα που δεν ζεσταινεται και καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμάζω τώρα, αν είναι να καεί, κάηκε... Καιρός για ανανέωση...

Και τα δυο ειναι απαραιτητα θα μπεις σε μπελαδες διοτι αν σου καει το τροφοδοτικο μπορει να παρει φαλαγγι και cpy hd motherboard!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta regulator transistors sta switching power supplies theloun psuksi pws na to kanoume. vevea ena toso palio sustima den "travaei" kai polu alla den paizoume me auta ektos an sou aresei i murwdia tou kamenou :P ase pou an den ta paiksei kanontas mpam tha ta paiksei siwpila arga i grigora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...