Προς το περιεχόμενο

Popup & IE - Lightbox


mstaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ Dreamweaver για να φτιάξω ένα site παρουσίασης (φωτογραφίες , έβαλα το Lightbox 2.02 για να παρουσιάζω τις photos)...

Το script περιέχει css και js

 

Το θέμα είναι οτι στον ΙΕ βγάζει αυτό το μήνυμα:

"To help protect your security, Internet Explorer has restricted this file from showing active content that could access your computer. Click here for options..."

 

Υπάρχει τρόπος να τρέχει το script χωρίς να βγάζει το μήνυμα για συγκατάθεση? Όχι από τον ΙΕ αλλά από το Dreamweaver.

Στο Firefox δε βγάζει τέτοια μπάρα.

 

Γιατί τα θεωρεί όλα popup? Κάποιος άλλος τρόπος?

 

Στο site του Lightbox (http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/) δε βγάζει μπάρα ενώ χρησιμοποιεί για sample το ιδιο script...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό νομίζω είναι στο χέρι του χρήστη. Ότι επίπεδο ασφαλείας έχει επιλέξει ή πως είναι default σεταρισμένος ο browser του.

Στον internet explorer συνήθως έτσι γίνεται σε java applets ή popups , δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις.

Ίσως αν δεν χρησιμοποιούσες java applets ή pop ups. Διαφορετικά δεν είναι τίποτα δύσκολο, ένα δεξί κλίκ του χρήστη και ένα αριστερό για να εμφανιστεί το περιεχόμενο, αν και ομολογώ ότι είναι λίγο σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό νομίζω αλλά ... αν τσακάρεις το λινκ που δινω πάνω δεν βγάζει την μπάρα....

Έχεις δίκιο.. Ενώ σε σένα την βγάζει ε; Δεν ανεβάζεις κάπου και ένα δικό σου να δούμε τι γίνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...