Προς το περιεχόμενο

Κοστολόγηση e-shop


aiwnios_foititis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ρωτήσω επειδη εχω δει αρκετα και εχω μπερδευτει.

Ειδα post για 8.500Ε,για 20.000Ε και,για 1.000Ε

 

Ποσο στοιχιζει η κατακσευη ενός e-shop με "OScommerce" το οποιο

θα εχει αρκετες παραμετροποιησεις θα εχει διαφορετικο interface

υποστηριξη καθώς και 4ης τροπους πληρωμης 1.Τραπεζικος Λογαριασμος

2.Αντικαταβολη 3.PayPal 4.Πιστωτικη Καρτα. Επίσης θα υπαρχει συνδεση με

Τραπεζα για ασφαλείς συναλλαγές. καθος και εκμαθιση για χρησημοποιηση κλπ.

 

Θελω να ακουσω μερικες γνωμες ωστε να κατατοπιστω. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Eisai etairia h idioths? fysika hte etairia eisai hte idioths den tha pareis 20k gia oScommerce... exeis ftiaksei dikosou template gia to oScommerce? h xrhshmopoieis kapoio etoimo? Timologia ktl yparxoun? h underground? :P

paizontai pola pantos sto thema tis kostologishs kai para polla ta krhthria pou kostologoune kai dystixos poloi kostologoune opos tous katebei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ρωτήσω επειδη εχω δει αρκετα και εχω μπερδευτει.

Ειδα post για 8.500Ε' date='για 20.000Ε και,για 1.000Ε

 

Ποσο στοιχιζει η κατακσευη ενός e-shop με "OScommerce" το οποιο

θα εχει αρκετες παραμετροποιησεις θα εχει διαφορετικο interface

υποστηριξη καθώς και 4ης τροπους πληρωμης 1.Τραπεζικος Λογαριασμος

2.Αντικαταβολη 3.PayPal 4.Πιστωτικη Καρτα. Επίσης θα υπαρχει συνδεση με

Τραπεζα για ασφαλείς συναλλαγές. καθος και εκμαθιση για χρησημοποιηση κλπ.

 

Θελω να ακουσω μερικες γνωμες ωστε να κατατοπιστω. Ευχαριστω.[/quote']

Aιώνιε φοιτητή δεν ξέρω πόσο κοστολογούνε αλλά είχα κάνει σε ένα γνωστό μου μια δουλειά με αυτά που λες και πείρα πολύ μα πολύ λιγότερα από αυτά που λες. Οι εταιρίες τα βουτάνει από παντού. Δες και τι εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aιώνιε φοιτητή δεν ξέρω πόσο κοστολογούνε αλλά είχα κάνει σε ένα γνωστό μου μια δουλειά με αυτά που λες και πείρα πολύ μα πολύ λιγότερα από αυτά που λες. Οι εταιρίες τα βουτάνει από παντού. Δες και τι εννοώ

 

oi etairies den ta boutane apo pouthena (toulaxiston oi ypeythines kai oi sostes etairies) apla oi etairies exoun poly perisotera eksoda apo enan eleythero epaggelmatia.

 

Episeis oi etairies den ftiaxnoun eshop se oScommerce.. alla se dikatous eshop systems ta opoia anaptyksan monoi tous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oi etairies den ta boutane apo pouthena (toulaxiston oi ypeythines kai oi sostes etairies) apla oi etairies exoun poly perisotera eksoda apo enan eleythero epaggelmatia.

 

Episeis oi etairies den ftiaxnoun eshop se oScommerce.. alla se dikatous eshop systems ta opoia anaptyksan monoi tous.

Συμφωνώ μαζί σου. Όμως γιατί να μην επιλέξει κάποιος ένα ελεύθερο επαγγελματία όταν η τιμή είναι πολύ πιο χαμηλή;

Επίσης γιατί να ξαναανακαλύψεις τον τροχό όταν ήδη υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h frash gia ton troxo einai sosth kai thn xrhshmopoio poles fores alla me metro. px den xreiazete na anakalypseis ton troxo gia poly apla pramata opos px ena pagging system h ena templating system (xoris omos na shmainei pos den prepei na matheis ton troxo) alla gia systhmata opos ena web shop h opoiadhpote web applicaion kalo tha einai na ftiakseis kati custom gia na exeis ton plhrh elenxo.

 

enas eleytheros eppagelmatias einai enas. mia etairia omos exei polous.. kai perisotera myala doueyoun kalytera apo ena...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι δεν θα μπορέσω να διαφωνήσω μαζί σου. Ειδικά για πολύ δυνατές εφαρμογές ίσως μια εταιρία να είναι πιο αξιόπιστη. Αν πρόκειται και για θέματα ασφαλείας. Οπότε είναι στο χέρι ή μάλλο στην τσέπη του πελάτη για να αποφασίσει. Βέβαια θέλει πολύ καλή έρευνα αγοράς γιατί έχω ακούσει πολλούς που κλαίνε τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι δεν θα μπορέσω να διαφωνήσω μαζί σου. Ειδικά για πολύ δυνατές εφαρμογές ίσως μια εταιρία να είναι πιο αξιόπιστη. Αν πρόκειται και για θέματα ασφαλείας. Οπότε είναι στο χέρι ή μάλλο στην τσέπη του πελάτη για να αποφασίσει. Βέβαια θέλει πολύ καλή έρευνα αγοράς γιατί έχω ακούσει πολλούς που κλαίνε τα λεφτά τους.

 

 

nai dystixos symbainei kai ayto....

 

alla na sou po kai pali poles fores o pelaths den kserei ti thelei kai kathe bdomada theli kati diaforetiko ayto prokalei thn etairia na kathisterei kai se mia fash gyrnaei o pelaths kai tous krazei apo pano pou kathisteroun (eleos..) kai feygei alla leyta piso den pernei (fysiko ayto..) kai etsi theorei pos h etairia ton apathse... (lathos gnomh giati h etairia ekane thn douleia ths...)

 

pantos na sou po thn alhtheia poly eleytheroi epagelmaties prin ksekinhsoun exoun ftiaksei systhmata opos web shop, blogs, portal ktl... kai ta anaptysoun ayth pisteyo einai h kalyterh methodos... kai ksereis ti exeis grapsei kai to tropopoieis me bash tis anagkes tou pelath sou (tora an h tropopoihsh einai eykolh h dyskolh ayto eksartate apo to pos tha thn grapseis kai an tha thn xoriseis se layers)

 

prosopika otidhpote ftiaxno to xorizo se layers..

sto root px enos web site pou exo ftiaksei tha eina synithos oi ekseis fakeloi:

Template

Style

XML

DTD

JavaScript

Include

+-Class

+-Action

+-Function

+-Language

Images

+-Graphics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti na sou po file... dystixos pola paizoun sthn agora.... an den ertho se epafh me pelati na syzhthsoume mazi ktl den mporo na doso timi pote.. giati an po kapoio poso kai telika tha mporousa na paro ligotera giati na plhronei parapano o pelaths h kai to antitheto an po ligoetera kai telika h douleia stoixize perisotero giati na bgo meion ego?

 

alla tora esy thes na xrhshmopoihseis kai etoimh efarmogh... opou tha sou riksei para poly thn timi... an ksereis na to kaneis monos sou kalytera kanto monos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

einai kaneis allos pou exei stisei OScommerce oste na mou pei poso xrono xriastike gia

1. Stisimo.

2. Parametropohsh.

3. Grafika.

4. Trapeza.

5. Gemisma me peripou 300 antikimena.

 

Tha me voleue eite sinolikos xronos eite gia kathe ena ksexorista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
einai kaneis allos pou exei stisei OScommerce oste na mou pei poso xrono xriastike gia

1. Stisimo.

2. Parametropohsh.

3. Grafika.

4. Trapeza.

5. Gemisma me peripou 300 antikimena.

 

Tha me voleue eite sinolikos xronos eite gia kathe ena ksexorista.

3 8ωρα αν έχει το database έτοιμο για import αλλιώς βάλε άλλο ένα. Εμένα τόσο μου πήρε για 1500 προιόντα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 8ωρα αν έχει το database έτοιμο για import αλλιώς βάλε άλλο ένα. Εμένα τόσο μου πήρε για 1500 προιόντα.

 

 

Αρκετα γρηγορος θα ελεγα! εγω υπολογιζα 20-30 και να δουλευουν 2 ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...