Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε ενα φθηνο Radio-CD για το αυτοκινητο


alexpeykh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να παρω ενα Radio-CD για το αυτοκινητο γιατι το παλιο κασετοφωνο μας αφησε οριστικα .Ξερετε καποιο φθηνο ( συνολικα θελω να μην πληρωσω πανω απο 80-100 Ε) το οποιο να κανει απλα τη δουλεια του ?Αν παιζει και mp3 ακομα καλυτερα .Την εγκατασταση μπορω να την κανω μονος μου η πρεπει να παω σε καποιον ειδικο ?Δεδομενου οτι το αυτοκινητο ειναι πολυ παλιο δε θελω ο λογαριασμος να βγει ισος με το 1/3 της αξιας του .Θελω απλα ενα μηχανημα το οποιο να μπορει να παιζει ικανοποιητικα τα cd και mp3 μου .Τα παλια ηχεια πιστευω οτι θα μου ειναι επαρκη ( ειναι blaupunkt και αρκετα καλα για την εποχη τους τουλαχιστον) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξεφεύγει ελάχιστα από τον προϋπολογισμό σου, να σου προτείνω το Pioneer 3700 που παίζει και MP3, και δεν πηδάνε τα CD. Η τιμή του κυμαίνεται γύρω στα 120€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατω απο 100 ευρω προτεινω αυτο...

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/129001/art/roadstar/car-radio-cd-cd-652usmp-f.html

 

τα mini-review που εχει στο site ειναι μαλλον καλα,οποτε πρεπει να ειναι αξιοπρεπης προταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο θέμα απασχολεί και εμένα. Βρίσκω προσφορές με 69 ευρώ (είμαι στην Ιταλία) που παίζουν και mp3. Άγνωστες μάρκες. Αξίζει τον κόπο ή θα έχω προβλήματα μετά απο λίγο καιρό;;;

 

Όσον αφορά τα ηχεία πώς τα μετράω ωστε να αγοράσω τα κατάλληλα;;; Πώς μετρώ τις τρούπες που υπάρχουν στις πόρτες ωστε να αγοράσω τα αντίστοιχα;;; Την διάμετρο όλου του κύκλου είτε την διάμετρο απο βίδα σε βίδα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρά .... αν είσαι κοντά σε practiker έφυγες να δεις αν έχει προσφορές... πήρα ένα Pioneer 3700 (mp3) πέρσυ 124 ευρώ. Φέτος έχουν βγει νέα μοντέλα το πολύ 115 ευρώ. Προτείνω kenwood, pioneer, jvc.Θα ήθελα να έχει όπως το kenwood περιστροφικό διακόπτη για τον ήχο και όχι πλήκτρα που πρέπει να τα ψαχουλεύεις... Όλα είναι CD & mp3 players (τι άλλο!) και από 99 έως 115 ευρώ. Δες σε practiker όπως σου είπα ή στο mediamarkt αν και δε βολεύει όλο το κόσμο εκτός αν μένεις εκεί κοντά. Το βάζεις μόνος σου. Μόνο η θήκη είναι λίγο ζόρι να κάτσει. Από κει και πέρα δύο βύσματα και μια κεραία, βάζεις βγάζεις και τέλος. Λίγο προσοχή στη παλιά θήκη πως θα τη βγάλεις και η καινούρια πως θα πιάσει. Δεν είναι τιποτα. Αλουμίνιο που του τσακίζεις εσύ οπου θέλεις κάτι εγκοπές για να σκαλώσει. Για μια δουλειά 15-20 λεπτών θέλουν για εγκατάσταση από 15 έως 20 ευρώ. Άστο καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρά .... αν είσαι κοντά σε practiker έφυγες να δεις αν έχει προσφορές... πήρα ένα Pioneer 3700 (mp3) πέρσυ 124 ευρώ. Φέτος έχουν βγει νέα μοντέλα το πολύ 115 ευρώ. Προτείνω kenwood, pioneer, jvc.Θα ήθελα να έχει όπως το kenwood περιστροφικό διακόπτη για τον ήχο και όχι πλήκτρα που πρέπει να τα ψαχουλεύεις... Όλα είναι CD & mp3 players (τι άλλο!) και από 99 έως 115 ευρώ. Δες σε practiker όπως σου είπα ή στο mediamarkt αν και δε βολεύει όλο το κόσμο εκτός αν μένεις εκεί κοντά. Το βάζεις μόνος σου. Μόνο η θήκη είναι λίγο ζόρι να κάτσει. Από κει και πέρα δύο βύσματα και μια κεραία, βάζεις βγάζεις και τέλος. Λίγο προσοχή στη παλιά θήκη πως θα τη βγάλεις και η καινούρια πως θα πιάσει. Δεν είναι τιποτα. Αλουμίνιο που του τσακίζεις εσύ οπου θέλεις κάτι εγκοπές για να σκαλώσει. Για μια δουλειά 15-20 λεπτών θέλουν για εγκατάσταση από 15 έως 20 ευρώ. Άστο καλύτερα...

 

Νομίζω στο Mediamarkt κάνουν δωρεάν εγκατάσταση... έτσι γινόταν μέχρι πριν λίγο καιρό δηλαδή, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο οτι μου ειπανε και αλλοι που εβαλαν απο εκει ,στο mediamarkt εχουν δωρεαν τοποθετηση εκτος και αν πρεπει να σου αλλαξουνε κατι φισακια οποτε σου χρεωνουν 30 E (παντα με επιφυλαξη δεν το εχω ακουσει προσωπικα).Αυτο που σκεφτομαι να κανω παντως ειναι να περασω μια βολτα απο mediamarkt και carrefour που ειναι διπλα και πραττω αναλογως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai sto Mediamarkt sou xrewnoun mono an prepei na allaksoun ta fusakia mesa (giati kapoia radio cd/mp3 an thimamai mou eixan pei ta Blaupunkt exoun anapoda ena fusaki(thiliko-arseniko)).

 

Episis koita ti amaksi exeis giati px ta Clio pou exoun othoni ksexwristi gia to radio kai xeiristiria sto timoni an thes na vlepeis kai apo tin othoni tou autokinitou kai na exeis xeiristiria sto timoni apaiteitai eidiki konsolitsa-plaketa pou kostize otan to eixa psaksei pro diminou gurw sta 100 eura.

 

Alliws tha douleuei men alla xwris na deixnei kati h othoni tou autokinitou(plin tis wras) kai xwris xeirismo sto timoni.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα μόλις χτές από το carfur ένα firstline. Παίζει και mp3 έχει φυσικά και ράδιο και έχει επίσης είσοδο για usb και κάρτα μνήμης SD.

89 €+6€ πήρα ένα άλλο φυσάκι+5€ σε ένα γνωστό ηλεκτρολόγο για να μου αλλάξει τα καλώδια πίσω στη φύσα...

Το μηχανάκι παίζει τέλεια. Ο ηλεκτρολόγος μου είπε όμως ότι κάποιος άλλος άλαξε 3 γιατί του έβγαζαν προβλήματα.

Το δικό μου πάντος παίζει μια χαρά.

Κοίταξα και για καμιά γνωστή καλή μάρκα αλλά ξεκινούσαν από 116€ και ήταν τελείως ξεβράκωτα ρε παιδιά. Τουλάχιστον σε αυτό που πήρα χώνω και ένα usb. Εκείνα δεν είχαν τίποτα.

 

Πάω να φτιάξω κάνα CDάκι :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...