Προς το περιεχόμενο

overclocking!!


666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε όλους,

έχω το εξής πρόβλημα: με το που ξεκίνησε ο υπολογιστής μου πήγα στο bios setup και πάτησα να αυξηθεί ο χρονισμός του επεξεργαστή από 100 στα 133.έκανε τότε μία επανεκίνηση και από τότε η όθόνη ούτε που ανοίγει!ακούω κανονικά τον ήχο του υπολογιστή αν πατήσω το κουμπί κανενός driver τότε ανοίγει αλλά η οθόνη νεκρή

σας ευχαριστώ που με προσέξατε (όσοι με προσέξαται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
γεια σε όλους' date='

έχω το εξής πρόβλημα: με το που ξεκίνησε ο υπολογιστής μου πήγα στο bios setup και πάτησα να αυξηθεί ο χρονισμός του επεξεργαστή από 100 στα 133.έκανε τότε μία επανεκίνηση και από τότε η όθόνη ούτε που ανοίγει!ακούω κανονικά τον ήχο του υπολογιστή αν πατήσω το κουμπί κανενός driver τότε ανοίγει αλλά η οθόνη νεκρή

σας ευχαριστώ που με προσέξατε (όσοι με προσέξαται ;)[/quote']

Ριξε μια ματια στο manual της μητρικης σου για το πως μπορεις να κανεις clear CMOS(ποια μπαταρια πρεπει να βγαλεις για μερικα sec,ποια jumperw πρεπει να αλλαξεις κλπ)προκειμενου να επανελθουν οι default ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πρωτη φαση βγαλε το pc απο την πριζα.μετα ανοιξε την κεντρικη μοναδα και βγαλε απο την κεντρικη πλακετα(μητρικη) μια μπαταρια που εχει και ξαναβαλτην μετα απο 3-5sec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησε μηπως βρεις οδηγιες σε κανα site αν και το κοβω δυσκολο . σιγουρα πρεπει να βγαλεις τη μπαταρια αλλα πιθανον να χρειαζεται να παιξεις και με jumperακια και εκει ισως μπερδεψει λιγο το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...