Προς το περιεχόμενο

Εχει δοκιμασει κανεις ασυρματη καμερα δικτυου?


Fotis_Greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μου εχει μπει η ιδεα για μια network camera, κατα προτιμηση ασυρματη για να συνδεεται με το ασυρματο router και να βλεπω το σπιτι μου απο μακρια.

Εχει δοκιμασει κανεις καμια τετοια? Επισης να ρωτησω δουλευει με τα κλασσικα yahoo messenger κτλ..

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για web camera ή για IP/Ethernet camera?. το κόστος είναι μεγάλο για μια IP/Ethernet camera και κυρίως για μια ασύρματη. μια καλή λύση είναι να βάλεις μια web camera και να κάνεις port forwarding στο router ή να κάνεις το DMZ του router, αν το υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει την Linksys WVC54G, wireless/ethernet, αρκετα καλη αν και θες κατι παραπανω απο τα 128kbps upload που σου δινει η απλη ADSL για να παιζει με ικανοποιητικο framerate & με ηχο.

Επισης η DLink εχει κατι καμερουλες με τηλεχειρισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω εγκαταστήσει εναν απλό server στο σπίτι όπου κανω upload σε εναν ftp server τα snapshots τις webcamera καθε 2" και εαν μπείς στην ip μου ή στο no-ip.info μπορείς να δεις την κατάσταση του δωματίου μου αναν 2".

 

Σημ. Θελει να ειναι ελευθερο όλου το bandwidth upload για να δουλευει ontime αλλιώς εχει lag!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...