Προς το περιεχόμενο

port forwarding


binary_dreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σας. έχω ένα δικτυο με 15 υπολογιστές που είναι συνδεμένα σε ρουτερ που βλεπει ιντερνετ. θέλω να κάνω port forwarding και στα 15 μηχανήματα. το θέμα είναι ότι όταν στο web interface του router και βάλεις τις πορτες που θέλεις ανοιχτες, για ένα μηχάνημα, δεν θα σε αφήσει να το κάνεις για τις ίδιες πόρτες και σε άλλη ΙΡ. το θέμα είναι ότι όλα τα μηχανήματα 192.168.1.30-192.168.1.45 θέλω να έχουν τις ίδιες πόρτες ανοιχτές.

έχοντας ένα από τα παρακάτω modem/router:

zyxel660h-53

speedtouch 530 thomson

καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αυτό δεν μπορει να γίνει.

 

Ena port μπορεί να να αντιστοιχηθεί μόνο σε ενα port μιας ip

 

Θα μπορούσες διαφορετικά in ports να πάνε στην ιδια port πολλων ip αλλα δεν ειναι βεβαιο οτι κατι τετοιο σε εξυπηρετεί

 

Περιεγραψε πιο αναλυτικά τι θελεις να κάνεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω 15 μηχανήματα τα οποία θέλω να έχουν τις πόρτες 3000 και 2500 ανοιχτες. ειναι για να μπορέσει να δουλέψει ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα. νομίζω, η διαδικασία λέγεται port mapping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις πόρτες μπορεις να τις εχεις ανοιχτές.

 

Αλλά αν θες να βοηθησουμε πες τι προγραμμα θα "μιλάει" στο rooter ή τουλαχιστον πως θα "μιλάει" το μέσω internet PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι custom made software +games. τι άλλες λεπτομέρεις θέλεις πες μου να σου πω. τι εννοείς πες τι προγραμμα θα "μιλάει" στο rooter ή τουλαχιστον πως θα "μιλάει" το μέσω internet PC??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...