Προς το περιεχόμενο

Μποξ!


mjmj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχολείται κανείς με το αθλημα του μποξ?

Τι προσφερει στην υγεία?

Πως ειναι η ολη εμπειρία?

Πειτε λεπτομερειες και αν αξιζει κανεις να γυμναζεται με αυτο τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη λέει ότι δεν αξίζει μου φαίνεται πολύ 2d!Εννοώ ότι δεν έχει καμια ιδιαίτερο τεχνική...καλύτερα kick box...εγώ προσωπικά συνδυάζω άθληση στο σπίτι, στο γυμναστήριο και 2 πολεμικές τέχνες τώρα πια, 2 εξωτερικές ας το πούμε(Tae kwon do,Kapatiran Arnis) και 1 εσωτερική(Tai Chi).Καλο είναι να συνδυάζεις πράγματα...ελπίζω να βοήθησα λίγο...Κατά τα αλλα ότι και αν κανεις το σίγουρο είναι ότι αθλείσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά άθλημα είναι το μπόξ (για να το βλέπεις στην TV εννοείται!)

Ακόμα πιο θεαματικό άθλημα για να βλέπεις είναι το Κ1.Να φεύγει γονατιά στο σαγόνι και να βλέπεις αστράκια μέχρι μεθαύριο!

Πολύ brutal σπορ το μπόξ βρε mjmj.Γιατί δεν ασχολείσαι με κανα γυμναστήριο ή κανα μπασκετάκι καλύτερα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axaxaxaxax καλο ρε χάυντερ...κοίτα βασικά είναι στο χέρι του καθενός το αν θα πάρει μέρος σε άγονες...το να κανεις μια πολεμική τέχνη δεν σημαίνει ότι πρέπει να την εφαρμόσεις πάντα...φυσικά καλο είναι να παίρνεις μέρος και σε κάνα αγώνα που και που για να μαθαίνεις από τα λάθη σου...γιατί ποτε δεν ξέρεις ίσος κάποτε να χρειαστεί να προστατεύσεις την ζωή σου και ίσος και αλλωνών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μποξ ειναι πολυ βιαιο και εχω ακουσει οτι απο τα πολλα χτυπηματα στο κεφαλι πολλα ατομα ξερεις δε στεκουν πολυ καλα..

 

για φυσικη κατασταση το καλυτερο ειναι το κολυμβητηριο μακραν και στα περισσοτερα υπαρχουν και ελευθερες ωρες(τσαμπα)

 

προσωπικη αποψη ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μποξ μια χαρά άθλημα είναι για να μάθεις να δέρνεις. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό όμως και θές απλώς να γυμναστείς καλύτερα να γρραφτείς γυμναστήριο. Εγώ έχω δυο φίλους (αδέλφια είναι) που ξέρουνε μποξ και έχουνε μάθει σπίτι μόνοι. Βέβαια ο πατέρας τους ήταν παλιά πυγμάχος. Αυτοί είναι και οι δύο πολύ δυνατοί και πολύ γρήγοροι με πολύ καλή τεχνική. Όμως για να κάνεις σπίτι σου θα πρέπει να έχεις κάποιον να σου μάθει τα βασικά και κάποιον για να τα εφαρμόζεις (οι φίλοι μου παίζουν μεταξύ τους :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...