Προς το περιεχόμενο

Boithia gia GPS!


johnBcrete

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Den exw kamia peira epanw se gps k epsaxna apo kapou na xekinisw na mathw perrisotera gia kinito me gps (an aksizei) i ena autonomo gps gia xrisi elladas exwterikou.Yparxoun diafores se modela an px thelo na to exw mazi mou san voithima stin mixani i to autokinito i kai sta 2?

Euxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το θεμα ειναι τεραστιο....και οι διαφορες αναμεσα σ αυτα που ειπες μεγαλες σκεψου πρωτα σαν τι το θες σαν ppc και navigator ?σαν αυτονομο μηχανιμα?Παντως θα σου προτεινα να επισκευτεις το http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

Εκει θα βρεις ολες τις απαραιτητες πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανεφερες καποια στιγμη και "κινητο με PDA μαζι", παιρνω σαν δεδομενο οτι θες κατι φορητο και οχι ενα συστημα αυτοκινητου. Για κινητο με PDA και ενσωματομενο GPS μαζι, θα σου προτεινα το Mio A701 της Mitac. Ειναι νεο μοντελο. Δεν το εχω δουλεψει προσωπικα, αλλα εχω το PDA της Mitac, το Α201 με το Destinator PN και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Αν η Mitac εχει κρατησει την ιδια φιλοσοφια και στο κινητο, τοτε πιστευω θα εισαι ευχαριστημενος. Αλλα να ξερεις πως οταν εχεις μια συσκευη που ειναι και κινητο μαζι, οι απαιτησεις της μπαταριας θα ειναι μεγαλυτερες. Οσο για το αυτοκινητο, το A201 που εχω κι εγω ερχεται μαζι με βεντουζατο βραχιονα για το τζαμι και φορτιστη αυτοκινητου. Ετσι για την ιστορια, περιεχει και δερματινη θηκουλα, κανονικο φορτιστη πριζας, τα cd με το software για το pc σου, καθως και καλωδιο/φορτιστη usb για συνδεση στον υπολογιστη. Προσωπικα πιστευω πως εκανα καλη αγορα. Αν ψαξεις μεσω του http://www.skroutz.gr θα το βρεις μεχρι και 380 ευρω σε κανα δυο e-shops, χωρις το προγραμμα φυσικα (σε περιπτωση που θες να το παρεις απο το 'θειο'). Αν μιλας ομως για αγορα μαζι με το προγραμμα, τοτε υπολογιζε περιπου 130-140 ευρω παραπανω απο τα 380. Το συστηνω ανεπιφυλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Basika to thema tou kinitou itan apla mia protasi .Pio poli endiaferomai gia ena autonomo gps pou na mporw na to xrisimopiisw stin mixani mou kata tin odigisi (exwteriko).Diladi sizitame gia 500e gia ola mazi swsta?Mporeis na katevaseis k na mn agoraseis tous xartes sto gps? eida mia "prosfora;" se ena supermarket me kouponia kerdizeis ena gps .Exete kapoia gnwmi giauto to modelo??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο συγκεκριμενο μηχανημα εχει συζητηθει και εδωhttp://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=145224

Παντως αν φτανεις στα 500 ευρω μπορεις να παρεις πολυ καλυτερο μηχανιμα ,με

400-500 ευρω μπορεις να παρεις στο ebay μεχρι και το qtek 9000.Απο εκει και περα περνας το destinator 6 η το pn και με ενα gps sirfIII (κοστος γυρω στα 80 ευρω) εχεις ενα τηλεφωνο 3g ενα pda και ενα navigator ολα μαζι.Αν παλι θελεις μονο navi μπορεις πχ απο το play24/7 να παρεις σκετο pda με το προγραμμα στα 250 με 300 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, να απαντησω στην ερωτηση σου ως προς τους χαρτες. Ειναι παρανομο να τους βρεις για downloading μεσω internet, κανονικα πρεπει να τους αγορασεις. Εκτος αν δε σε νοιαζει και σκοπευεις οπως ειπα παραπανω να τους βρεις απο το 'θειο'. Η αγορα του προγραμματος πλοηγησης ειναι ξεχωριστη απο αυτη των χαρτων. Οι χαρτες δημιουργουνται συνηθως απο αλλες εταιρειες απο αυτες που εχουν τα προγραμματα πλοηγησης, που ειδικευονται σε αυτο τον τομεα. Τωρα για τη μηχανη που λες, δεν μπορω να καταλαβω πως εχεις στο μυαλο σου να το χρησιμοποιεις. Πως θα στηριξεις τη συσκευη πανω στη μηχανη? Δεν ειναι λιγο επικινδυνο μη φυγει στο δρομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita to thema stirixis einai sxetika eukolo,an skefteis oti sto paris dakar oi mixanes exoun k gps k xarti k odigies ktl epanw sto timoni .K skepsou oti trexoun se xwma. Egw to thelw gia dromo i stirixi einia sxetika eukoli iparxoun diafora se magazia pou asxolountai me mixanes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, επειδη δεν εχω ασχοληθει με gps για μηχανη δε ξερω ιδιαιτερα, ουτε εχω ακουσει κατι. Αν νομιζεις οτι θα βρεις εσυ ακρη, κατι ξερεις παραπανω. Οποτε την αποψη μου στην ειπα και παραπανω. Mio A201 της Mitac. Ψαχ'το σε κανενα e-shop η στο google να δεις χαρακτηριστικα. Ειναι πολυ καλο. Εμενα με βολεψε αφανταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...