Προς το περιεχόμενο

Γινεται να δουμε τις απαντησεις μεσω της σελιδας???


Sebu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι ενα ηλεκτρονικο "μαθημα" το οποιο αποτελειται απο 10 σελιδες σαν και αυτην που εχω κανει attach (ειναι η 1 απο τις 10)

 

Επειδή είμαι λίγο ασχετος με html μπορει καποιος να μου πει αν κανουμε source και δουμε τον κωδικα στη σελιδα αν ειναι ευκολο να βρουμε τις σωστες απαντήσεις/απαντηση????

 

Υπαρχουν και αλλες πολλες web pages στο off line module αλλα απομονωσα μονο τις 10 που εχουν το τεστ καθως οι αλλες εχουν εκπαιδευτικο υλικο.Αν η απαντηση/απαντησεις με τις οποιες γινεται η συγκριση στο τελος δεν υπαρχουν στον κωδικα καθε σελιδας σε τι μορφης αρχειο μπορει να υπαρχουν???

 

Ευχαριστω!!!

s20_t05_045.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στην html έχει μια επιλογή

>onClick="javascript:checkAnswer()

.

Στην αρχή του αρχείου έχει την εξής επιλογή για script

><script language="JavaScript" src="../../../../js/content/questionresponses.js"></script>

 

Προφανώς σε αυτό το script είναι είτε οι απαντήσεις, είτε ένα βήμα ακόμα προς το στόχο σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος ;)

 

Προφανως το script που βλεπω θα ειναι στο φολντερ με το οφλαιν τεστ και θα εχει το ονομα "questionresponses.js" σωστα???

 

Αυτο το αρχειο μπορουμε να το επεξεργαστουμε να δουμε τις απαντησεις???

 

Μπορουμε δηλαδη τα σκριπτακια να τα δουμε οπως το source μιας ιστοσελιδας σε καποιο notepad σε μορφη κειμενου αναγνωσιμου???

 

Εψαξα και βρηκα το εν λογω σκριπτ και το εκανα attach αν και δεν πολυ εβγαλα ακρη απο αυτα που γραφει!!!

questionresponses.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...